Autor Zpráva
Vitec
Profil *
Zdravim, potřebuju aby se mi po kliknutí na odkaz spustili hned dvě funkce z javastriptu.

<a href="javascript:void(0);" onclick="pohybDolu(); return true;" >Pohyb dolu</a>

javascript:

function pohybDolu()
{
if(currentImage < totalImages-viewSize)
{
new Effect.Move('nazevdivu', { x: 0, y: 500, afterFinish: function(e) { currentImage++; }, transition: Effect.Transitions.sinoidal, queue: { position: 'end', scope: 'global', limit: 1 }});
}
}

druhá funkce (nevim jak to nazvat) je pohyb třeba doprava to je jedno zápis je stéjný, ale chci zároven posouvat jiný div např.: div2

posun v ose y bude jiný!!

Víte někdo jak na to? S
xy125
Profil
udělej třetí funkci, která spustí ty dvě, a v tom odkazu spouštěj tu třetí.
peta
Profil
viz xy125
onclick = "funkce();"
function funkce()
{
funkce1();
funkce2();
}
function funkce2()
{}
function funkce1()
{}

onclick = "funkce1();"
function funkce1()
{
funkce2();
...
}
function funkce2()
{}

onclick = "funkce1();funkce2();"
function funkce1()
{}
function funkce2()
{}
Vitec
Profil *
Někde mám chybu kluci:) mrkněte pls na to... jsem amatér:)

function obeFunkce()
{
designDolu();
fotoDolu();
}

function fotoDolu()
{
if(currentImage < totalImages-viewSize)
{
new Effect.Move('foto', { x: 0, y: 500, afterFinish: function(e) { currentImage++; }, transition: Effect.Transitions.sinoidal, queue: { position: 'end', scope: 'global', limit: 1 }});
}
}

function designDolu()
{
if(currentImage < totalImages-viewSize)
{
new Effect.Move('design', { x: 0, y: 500, afterFinish: function(e) { currentImage++; }, transition: Effect.Transitions.sinoidal, queue: { position: 'end', scope: 'global', limit: 1 }});
}
}

a v html mám

<a href="javascript:void(0);" onclick="obeFunkce(); return true;" >Obě funkce</a>
Joker
Profil
Někde mám chybu kluci
Není nad detailní popis.
Jaká chyba na jakém řádku (a kód toho řádku)?
Vitec
Profil
:) no jako že to nefunguje.. tohle je můj zápis.. nevim co je tam špatně.. tak jsem to myslel

pohyb funguje, ale vždycky jenom jeden prvek.. buď div design nebo foto, ale nikdy ne oba.. určitě bude chyba v function obeFunkce()

nevíte nikdo?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0