Autor Zpráva
yFang
Profil
Jak zařídit, aby někdo nemohl hlasovat dvakrát?
Napadla mě dvě řešení:
1. Uložit IP adresu do databáze - to ale bude zbytečně zabírat místo.
2. Šoupnout uživateli nějakou cookie a pak ověřovat jestli ji má - uživatel ji však může smazat.

Já bych se spíš přiklonil k tomu druhému, ale chtěl jsem se zeptat, jestli třeba není ještě něco, popř. co je lepší.
Casero
Profil
yFang
Nic lepšího není. Asi nejlepší je kombinace obou způsobů.
Měsíček
Profil
Uložit IP do databáze (MySQL) nejlepší řešení, cookie je na nic, klidně ho smaže a může to dělat od znova nebo cookie zakáže ;)
Tomáš Hanus
Profil
Měsíček
spíše obě, co NAT?
kletely
Profil
Nie je moc dobre aby si (MySQL) zapamätal IP lebo IP sa môže aj meniť
a preto je lepšie aby si zapamätal názov počítača ??
yFang
Profil
Tomáš Hanus
co to je NAT?

Na druhou stranu, kolik lidí zakazuje cookies? A co když ěkdo používá proxy server (nebo jak se to jmenuje)? Nechci zase nic extra složitýho, stačí aby většina mohla hlasovat jen jednou. :)
djlj
Profil
a preto je lepšie aby si zapamätal názov počítača ?
Tím myslíš co?

Uložit IP adresu do databáze - to ale bude zbytečně zabírat místo.
Já mám u zhruba půlmilionu uložených IP adres zabráno asi 25 MB.

Na druhou stranu, kolik lidí zakazuje cookies?
Já jo, u cookies a javascriptu používám whitelisting.
Měsíček
Profil
1.) Uložit prohlížeč , OS , IP , (host) , název počítače , rozlišení , cookie , a to by se musel hooooooodně nudit, aby tím prošel .
kuba_kuba
Profil
nevim myslim že poslední způsob je zbytečně složitej co mam zjištěné většinou lidi používaj dnes stejne rozlišení obrazovky host je ve vetsine take stejnej kdyz sou u stejneho, zbytek nevim ja použivam jen ip a k tomu název počítače
a kdyz to obejde? je to jen anketa a kdyz si nekdo klikne vickrat stejne to nepoznas kdyz to obejde :-D
Str4wberry
Profil
Ještě připojím článek k tématu — http://php.vrana.cz/unikatnost-navstevnika.php
yFang
Profil
Nejspíš udělám pouze cookies. Koneckonců je to jen anketa, jak psal kuba_kuba. Moc se mi nechce zaplňovat kvůli anketě databázi neskutečným počtem dat (asi přeháním - tolik lidí nemohu na svých stránkách očekávat :)).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0