Autor Zpráva
Hu_GO
Profil
Zdravim,

mam (jsem okolnostmi prinucen mit) na serveru hostera windows a chci na nem rozbehat php aplikaci. Objevil jsem dva problémy:

1)
klasicke prikazy mod_rewrite v apache nelze pouzit. Existuje nejaka nahrada, kterou bych mohl pochopi a pouzit behem par dnu? (neco jsem nasel anglicky na [url]http://www.tiplib.com/58/mod-rewrite-windows-overwrite-urls[/url] ale nerozumim tomu)

2)
na windowsovskejch php neni defaultne nainstalovana CURL (Client URL Library Functions). Lze ji na windows server doplnit aby fungovala, jak ma? Vi nekdo jak?

Diky za vsechny rady.
Mastodont
Profil
Mně teda doma na XP běhá mod_rewrite v Apache úplně normálně. CURL nevím, nezkoušel jsem.
Tomáš Hanus
Profil
Hu_GO
Spíše bych to viděl na chybu v apache. Mám také mimo jiné XP a mod_rewrite funguje tak, jak má.
Hu_GO
Profil
Tomáš Hanus,Mastodont: mod_rewrite funguje tak, jak má.

Správce hostingu mi řekl, že "mod_rewrite funguje na apachi a ne na windowsech", takže tam asi nemaj apache...
Mastodont
Profil
Hu_GO
Tak to tam má jen IIS, ale tos nepsal. Hledej jiný hosting, PHP na IIS nemá k dispozici i spoustu jiných věcí, nejen mod_rewrite.
Hu_GO
Profil
Tak to tam má jen IIS, ale tos nepsal. Hledej jiný hosting, PHP na IIS nemá k dispozici i spoustu jiných věcí, nejen mod_rewrite
Díky za radu.
Zatím se technická podpora tváří dost vstřícně (že co potřebuji doplní), a dokud bude instalovat, co potřebuji, zůstanu. Ale pokud by se objevil nějaký další problém, budu se stěhovat.
Tomáš Hanus
Profil
Mastodont
To snad nééééé. Je to řešené jinak, mnohdy lépe, jindy hůře, ale neříkej, že nejni. Na IIS opravud mod_rewrite není. Používá se ISAPI rewrite, zkus vyhledat Hu_GO

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0