Autor Zpráva
Nitra
Profil *
Zdravím...

Takže mám stránku a mám urobený aj prihlasovací formulár a mám na tej stránke aj chat...a chcel by som aby sa mi v tom chate ukázalo že kto je online aby ludia vedeli že komu môžu písať a komu nie. Dá sa to volako s cookies alebo ako?
Tasartir
Profil
Nitra
Pokud jsou tvoje schopnosti na takové výši abys dokázal udělat chat, tak snad pro tebe nebude problém udělat seznam online lidí, ne?

Co třeba udělat v db seznam lidí co jsou přihlášení? předpokládám že budeš mít nějaký čas nečinnosti uživatele po kterém dojde k odhlášení. Takže - výpis lidí, kteří se v pořádku přihlásili, a jejichž poslední akce byla uskutečněna dejme tomu v posledních 30 minutách?
Nitra
Profil *
ok diki
Nitra
Profil *
ale problém je v tom že najprv sa človek prihlási hodí ho to na nejakú stránku a až potom ide na chat cez odkaz . A keby dam ludi ktory sa prihlasili na stránku, to neznamená že budú aj na chate. Potrebujem volačo také že keď vstúpi na chat aby to až potom zaznamenalo že kto je online. A podotykam že na chat sa nejde cez formulár a nick na chate vipisuje pomocou cookies a nie formularu
Tasartir
Profil
Dobře, už dané situaci rozumím trochu blíž. Takže, není tedy žádná databáze uživatelů? Každopádně server musí ukládat aktivitu jednotlivých nicků, jinak se nehneš. Můžeš tedy na server uložit záznam při vstupu uživatele na chat, a pak jenom kontrolovat jeho aktivitu a aktualizovat záznamy, a potom budeš moc prohlásit že "uživatel abcd před dvěma minutama odeslal zprávu, takže ho můžu vypsat na seznam lidí co jsou online".
Nitra
Profil *
ahaaaaaa....to mi nenapadlo ok diki...skusim to

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0