Autor Zpráva
Karel Malý
Profil *
Ahoj

Využívám na svých stránkách diskusní fórum mini BB. Rád bych nyní přidělal registraci na celý svůj web. Setkal jste se někdo s problémem napojení již existující registrace mini BB na zbytek stránek webu? Zajímalo by mě jak to jednoduše provést tedy buď rozšířit současnu registraci, nebo napsat novou a implementovat ji i do miniBB
Joker
Profil
Možná někdo poskytne relevantnější odpověď, já jednou dělal napojení komentářů na webu na phpBB fórum. Řešil jsem to celkem jednoduše, že se registrace ověřovala podle existující phpBB tabulky, respektive to bylo napojené na cookie od phpBB. Docela to fungovalo.
Ale nebyla to "registrace na celý web", fungovalo to jenom pro zasílání komentářů k článkům.
Trivas.cz
Profil *
byt Tebou, tak bych si udelala vlastni registracni formular(specialni php stranku) a vyuzivala data z tabulek phpbb_users (pokud chces zachovat existujici ucty)

to forum provozujeme take pro hrace nadsence ********, kdyztak koukni na: ***************************/
a je velice pekne, i kdyz par jejich reseni se zda byt nepochopitelna :)
peta
Profil
Karel Malý
Mno, vidim, podle tveho dotazu, ze jsi nepochopil, jak minibb funguje.

Ta registrace je resena programem. Pokud chces ten program vyuzit jinde, musis si do vlastniho programoveho scriptu napojit minibb knihovny a pouzit jejich prikazy.

Take muzes vytvorit si vlastni registraci, kterou napojis na miniBB. Coz je take programatorsky trosku narocnejsi, ale pak si tam muzes zapisovat vlastni udaje.
Napojeni provedes prepsanim prihlasovacich scriptu miniBB. Udeala bych si zalohu, nez neco prepisi.

Viz Trivas.cz, napada mne udelat kombinovane reseni.
Udelat vlastni registraci a pri registraci overovat existenci uctu v obou tabulkach. Pripadne presypat udaje z miniBB do vlastni tabulky. Overovani ve dvou tabulkach sice zni zajimave, ale je takove divne.

Zpet textu dotazu
Ono... Co si predstavujes pod pojmem napojeni? miniBB je program. Pokud tim chces neco heslovat, pak je treba celou tvou stranku prevest pod tento program. Otazka je, jaky ses programator a zda mas stranku resenou jiz programove nebo jen proste html a si myslis, jake to bude jednoduche propojit a nejake stranky zaheslovat pod registrovane uzivatele :)
V tomto pripade bych se podival spise po nejakem CMS systemu, forum redakcni systemy, ktery by vyhovoval tvym novym pozadavkum a mel v sobe forum a dalsi veci, co sis ted vymyslel.
Karel Malý
Profil *
Ahoj

Podařilo se mi něco udělat takže pro budoucí generace uvádím jak jsem to udělal:

Nejprve je potřeba udělat změny přímo v miniBB v setup_options.php:

$cookiedomain='domena';
$cookiename='jmenocookie';
$cookiepath='/';

tyto proměnné je nutné upravit aby se vztahovaly na celý web a nikoli jen část kde je miniBB

Následně do ostatních stránek webu kde chci rozšířit registraci používám:
//nejprve načítám nutné funkce z miniBB
require $koren."setup_options.php";
require $koren."setup_mysql.php";
require $koren."bb_cookie.php";
//a teď funkce volám jak je potřeba
if (isset($_POST['mode']) and $_POST['mode']=='login') require $koren."diskuse/bb_func_login.php";
if (isset($_GET['mode']) and $_GET['mode']=='logout'):
deleteMyCookie();
$_COOKIE[ireferaty]=FALSE;
endif;
user_logged_in();

Samotný logovací formulář jsem upravil takto:
<form action="" method=post class=formStyle>
<!-- &nbsp;<span class=txtNr><b>&raquo;</b></span> &nbsp;Uživatelské jméno&nbsp;-->
&nbsp;Pøihlaste se: &nbsp;
<b>&nbsp;Jméno: </b><input type=text size=10 maxlength=40 name="user_usr" value="" class=textForm tabindex=3>

<!--<span class=txtNr><b>&raquo;</b></span>-->&nbsp;<b>Heslo:</b>&nbsp;<input type=password size=10 maxlength=32 name="user_pwd" class=textForm tabindex=4>
&nbsp;<a href="?action=sendpass">(Zapomìli jste heslo?)</a>
<input type=hidden name=mode value=login>
<input type=hidden name=queryStr value="http//neco">

<input type=hidden name=pagetype value=index><input type=submit value="Pøihlásit" class=inputButton>
<b>&nbsp;<a href="index.php?action=registernew">Nová registrace</a></b></form>

důležitá změna je na řádku:
<input type=hidden name=queryStr value="http//neco">

to znamená která stránka se má po zalogování zobrazit. Aby to ale fungovalo musíte ještě do bb_func_login.php úplně nakonec přidat:

if (strstr($_POST['queryStr'],'http://')) {
Header("Location: ".$_POST['queryStr']);
Header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
}

jinak by vždy zalogování skončilo na hlavní stránce diskusního fóra. Tato podmínka se uplatní vždy když zadáte do parametru queryStr absolutní URL


Předpokládám, že to půjde i efektněji, ale tohle bylo relativně jednoduché.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0