Autor Zpráva
pepa
Profil *
Ahoj. Mám problém. Rád bych na webu vystavil nějaké videosekvence a chci aby se na ně čtenář mohl podívat, ale nemohl je stáhnout do počítače. Máte někdo radu jak to udělat?? předem velice děkuji....
Boldrik
Profil
musis pouzit streamovane video. staci to do toho nejak prevest. ale myslim ze vsechno na co se da kouknout lze i nejak stahnout. bezny uzivatel to ale asi umet nebude
pepa
Profil *
odpoved - neodpoved :) ale i tak diky
Boldrik
Profil
Dobre, video ktere chces aby si lidi nemohli stahnout prekonvertujes to tzv. stream videa. To se dela normalne. Ja bych treba pouzil windowsMediaConverter. K dostani na strankach microsoftu.
Potom das normalne video prez odkaz, video se nestahne, ale bude se pouze prehravat. slo by to i vlozit do stranky, ale to jsem nikdy nedelal

to je jen teorie, nikdy jsem to prakticky nedelal, ale takto to chapu
Tomik
Profil
To Pepa: Nelze. I to streamované video si musí ten přehrávač (který ho bude přehrávat) stáhnout někam, aby to to přehrál a zkušenější uživatel si to pak může z toho místa vydolovat.
pepa
Profil *
diky jsem si to myslel :))
oashixpostxcz
Profil *
Zkusenejsi ze si ho stahne stejne...
Sakra, ale jak! Resim opacnou vec. :) Jak to opravdu dostat?
Se mi kvuli tomu stahne nejaky softik, ale z linkuu nic nevykoukam, stahnout se mi to nepovedlo. :(
thingwath
Profil
V zásadě to jde dosáhnout (a dosahuje se) cripplewarem a uzavřenými formáty. Přehravač neumí (úmyslně) video nikam uložit a ještě se tomu snaží bránit a protože formát není popsaný, není možné napsat přehravač, který by to dokázal. Nemusím dodávat, že jsem zcela proti tomuto postupu :-)
Tomik
Profil
To oashixpostxcz: To záleží na tom jaký používáš přehrávač. Někdy to lze klasicky (tj. pravý tlačítko a uložit), jindy je potřeba se povrtat ve zdrojáku stránky (většinou phpčka, který to generujou - to ale nemá vliv, páč - ha to slovo se mi líbí :) - páč se ke zdrojákům phpka stejně nedostaneš), většinou jsou ty videa uvedený v tagu object, tak je potřeba zjistit přímou adresu toho videa (většinou tam ještě bývá <PARAM NAME="FileName" VALUE="něco"> a místo toho něco je adresa -někdy relativní, jindy absolutní - k tomu videu). Pak už stačí to video stáhnout. To jde ale pouze pokud je to v tom lepším případě. V horším je potřeba se hrabat v keších (nebo jak lze nazvat místo kde si video přehrávače ukládají video než je přehrají) těch přehrávačů. S tím už příliš zkušenosti nemám.
Cirdan
Profil *
Ja neviem ci je to spravne.. ale da sa to aj tak, ze sa do zdrojaku vlozi odkaz na playlist (*.m3u) napriklad a v tom playliste je kde je ten subor s videom....
No a ked uzivatel na to klikne tak sa mu stiahne len ten playlist a ten potom taha zo stranky video... lenze to je vrazda pre modemakov...
napriklad to tak ma jedna nemenovana verejnopravna televizia na slovensku ktora vysielala jednu nemenovanu reality show kde hladali nemenovanych spevakov.. :-))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0