Autor Zpráva
kapr
Profil *
Zdravím.. Jak udělám to, že stránky se budou v url v prohlížeši zobrazovat bez přípony?? např. www.neco.cz/moje.html na www.neco.cz/moje??

Díky
Str4wberry
Profil
Odpovídám kaprovi:
Možností je dost např. použít mod_rewrite. (Zde v diskusi nalezneš dost příkladů.)
kapr
Profil *
sem právě nic nenašel :-( mod_rewrite jo ale ne přímo na tohle... nevíš link? Díky..
Dranel
Profil
kapr
mod_rewrite

www.jakpsatweb.cz/presmerovani.html
www.jakpsatweb.cz/server/mod-rewrite.html
www.jakpsatweb.cz/server/mod_rewrite/mod-rewrite-priklady.html

PS: Btw dá se i hledat :)
Str4wberry
Profil
Odpovídám kaprovi:
Vím link — http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=50589&foru m=13&page=-1
Akorát místo „php“ napíšeš „html“.
Miloš
Profil
No a nebo by tu bylo jedno ouplně obyč řešení, bez php, jen html – stránky, na které odkazuješ, umísti každou do jednoho adresáře a soubory pojmenuj index.html.
Na soubor moje pak ukážeš adresou www.neco.cz/moje/, protože to bude soubor index.html v adresáři moje.
Railbot
Profil
To budou mít vyhledávače radost, že ano :o)
cool
Profil *
To budou mít vyhledávače radost, že ano :o)

Jak si to myslel prosím? :-) můžeš to tošku vysvětlit? Byla to ironie nebo ne? :-)
Railbot
Profil
cool
Byla, ale vlastně jsem plácnul blbost. Ignoruj to. Je bude zajímat odkaz, který bude vždy jiný a ne samotná stránka, i když bude pokaždé index.html, v pohodě )
Bubák
Profil
Pozor, také www.neco.cz/moje a www.neco.cz/moje/ můžou být různé stránky. kapr se ptal na www.neco.cz/moje
kapr
Profil *
RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d

RewriteRule ^.* - [L]

#RewriteRule ^(.*)$ $1.html [QSA,L]
RewriteRule ^([^.]+)$ $1.html [QSA,L]

stejně mi tohle nejede, ví někdo proč prosíííím? Díky
Str4wberry
Profil
Odpovídám kaprovi:
Dopručuji Ti přečíst si použití souboru .htaccess; popř. mod_rewrite. Asi děláš chybu někde v „základech“.
kapr
Profil *
Sem to četl, přesto moje kapří buňky neví kde je chyba.
RewriteEngine On - "zapnutí mod_rewrite"
RewriteCond - podmínka kde se testuje zda existuje složka, soubor či link..
RewriteRule - samotné "useknutí" přípony...

kde je chyba??? :-(
se řekne někde v základech :-(
Str4wberry
Profil
Odpovídám kaprovi:
Těžko Ti radit, když problém popisuješ slovy „stejně mi tohle nejede“. Co Ti nejde. Zkoušel jsi toto:
Options +FollowSymlinks
Máš povolen modul rewrite v PHP?
kapr
Profil *
povolen modul mám a i Options jsem zkoušel... Nejde mi ořezat ty přípony, vím že bych to mohl udělat staticky pomocí složek, ale spíš to chci zkusit takto...díky
Str4wberry
Profil
Odpovídám kaprovi:
„Nejde mi ořezat ty přípony“
Pokud to nejde, bude to rozbité…

Vypisuje to nějakou chybu serveru? Když zadáš neco.cz/moje místo neco.cz/moje.html… co se stane? Rybo, popiš svůj problém lépe.
Plaváček
Profil
kapr

Tohle

RewriteEngine On

RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d

RewriteRule ^.* - [L]
#RewriteRule ^(.*)$ $1.html [QSA,L]
RewriteRule ^([^.]+)$ $1.html [QSA,L]

by nefungovalo? Někde jsem to vyhrábnul a zdá se to funkční.

EDIT: a teď koukám, že tenhle kód jsi zkoušel. Tak nic.
kapr
Profil *
Právě že se mi to zdá taky funkční, ale jaksik mi to nejede.. Tys to zkoušel chlape?
kapr
Profil *
To strawberry - chybu to nepíše žádnou, jinak když umažu tu koncovku a zkusím jen www.neco.cz/moje tak se to normálně načte. To je sice fajn, ale to musím i nějak upravit odkazy v kodu? To ne že?
Plaváček
Profil
kapr

Zkoušel a jede. Pochopitelně se potom odkazuješ stylem www.neco.cz/takhle a nikoliv www.neco.cz/takhle.html.
kapr
Profil *
jo tak v tom asi bude zakopaná ryba! To se odkazuji už bez přípon???? Tak to jsem podělal já potom.. Nebude to potom nějak vadit vyhledávacím crawlerům při indexaci???
Plaváček
Profil
kapr

Ne.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0