Autor Zpráva
JaCoB
Profil
Ahojte

Potreboval by som pomoct s nasledujucou vecou: Spravil som si Webdesign vo Photoshop CS 2, dal som Save for Web ( ako mi poradili skusenejsi nez ja ) a k tomu mi phtoshop ulozil aj jeden HTML Subor... Ked ho otvorim, je taky ako som ulozil, len s istymi obmenami ze je obrovsky a nieje to centrovane ale je to cele na lavo... Neviete mi poradit ako to upravit? Diki vopred
Taps
Profil
JaCoB
postupně rozřezat jednotlivé části a každou zvlášt uložit
roberta
Profil
photoshop neslúži na vytváranie HTML súborov. slúži iba na vytvorenie grafického designu stránky. vytvorený design sa potom vo photoshope nareže, podľa potreby, na malé obrázky a tieto sa uložia tebou spomínaným príkazom. tým práca vo photoshope končí. samotný HTML súbor sa tvorí (kóduje) v HTML editore, v ktorom pomocou HTML tagov + CSS štýlov nakóduješ (poskladáš ako skladačku) z tých uložených malých obrázkov + obsahu stránky výslednú stránku.
jojoj
Profil *
myslím, že tams a dá vybrať ako uložiť, iba obrázky, alebo aj ako html, pozri sa na to ešte
JaCoB
Profil
no ja som to ulozil ako Html a Obrazky... ale xcel som sa spytat - ked narezem tie obrazky na jednotlive casti a ulozim ich pomocou Save for Web - kde ich potom spojim aby boli zas po kope ako ked om dokoncil webdesign?
JaCoB
Profil
no mam narezane na tlacitka - header - a miesto pre obsah... ako to mam spojit? neda sa to nejak v editore? alebo musi to byt v CSS a v HTML pls pomoztee
Tasartir
Profil
JaCoB
Rozřezanou grafiku zakomponujeě do html + css
JaCoB
Profil
aha - takze si mam otvorit normalne NOTEPAD - a zacat pisat html a css a pomocou CSS umiestnit vsetky tie obrazky ( na X a Y-ovej ose ) tak aby boli po kope ako pri navrhu designu v PS?
Railbot
Profil
JaCoB
Hmm. Takhle zrovna ne. To chce něco umět, resp. si o tom něco přečíst a podívat se jinde, jak to kdo má řešené. Mám dojem, že se v tom moc nevyznáš.
Tasartir
Profil
JaCoB
Přesně tak. Možná budou nějaké lepší alternativy než ms notepad, ale zhruba ano. Ale to samozřejmě musíš něco málo (no spíš dost) umět, aby to mělo požadovaný výsledek. A podle toho že se ptáš počítám, že ty moc neumíš..
JaCoB
Profil
nie nie mate pravdu - len teraz som sa zacal ucit zaklady - html ovladam ale CSS nie... dnes som sa ho zacal ucit a chcel som si predstavit ako to potom ked budem vediet CSS cele spracovat - takze diki vsetkym - railbot nepoznas nejake stranky kde by som si to mohol omrknut? ale nie zrovna najtazsie - a tasartir - mohol by si mi poradit nejaky ten lepsi editor co si spominal?? diki
roberta
Profil
http://css.interval.cz/ tam si pozri sekciu layouty (rozvrhnutie stránky). vyber si layout, ktorý sa hodí pre tvoj design a pomocou CSS vlastnosti background nastav príslušnému DIV-u narezaný obrázok
a HTML editor možeš vyskúšať PSPad stiahni si inštalátor a nainštaluj
JaCoB
Profil
dakujem velmi pekne!! pre istotu prosim nezamykajte tuto temu:-) keby som mal nejake tie otazocky este:)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0