Autor Zpráva
Franta 25
Profil
Zdravím, prosím o radu. Mám tabulky pod sebou s image pozadím. Ale nejsem schopen přijít na to, jak smáznout tu několika px mezeru mezi nimi, v IE6 je to OK FF taky Opera rovněž v pořádku ale IE7 mezera jak vrata. Díky za Vaše tipy.

Příklad:
<table border="0" cellspacing="0" cellpadding="10" width="500" align="center"><tbody><tr><td background="obrazky/panel1.jpg"><span class="neco"> text</span><a href="#"><br /></a><span class="neco">text</span></td></tr></tbody></table>
<table border="0" cellspacing="0" cellpadding="10" width="500" align="center"><tbody><tr><td background="obrazky/panel2.jpg"><span class="neco"> text</span><a href="#"><br /></a><span class="neco">text</span></td></tr></tbody></table>
peta
Profil
jakpsatweb - css - margin
jakpsatweb - css - padding
jakpsatweb - css - border
Franta 25
Profil
:-) díky četl jsem a znáte ještě nějaké zajímavé články? Nebo víte jak ten problém vyřešit?
iceboy
Profil *
zkus dát kód hned za sebe bez odřádkování, někdy tahle podivnost pomáhá :-)
Vojtas
Profil *
Mám naprosto stejný problém... nic nepomáhá, když dám těm tabulkám vlastnost float: left
Vojtas
Profil *
... tak to pomůže, ale zase mi vypadnou jakoby z toho divu, kde ted jsou mimo něj. Takže se mi div zkrátí a vypadá to děsně.
Bez floatu, ale s mezerou v IE7
Float, bez mezery, ale "vypadnutí" z divu
To se mi ostatně stává i u obrázků... fakt netuším proč. Možná to zkusit obalit divem se stejnou šířkou jako ten předtim s nějakym border-colapse, nebo nevim.
Sry za 2x text, ale omylem jsem to poslal dříve
Vojtas
Profil *
Tak už jsem si odpověděl :)
Jde o to, že ta spodní tabulka se od určité hodnoty horního marginu v IE7 - u mě asi 0.5em - "odsadí". Stačí tedy nastavit horní tabulce dolní margin a u dolní table pak lze měnit všechno, kromě horního marginu.

table.horni{
margin: 0em 0em 5em 0em;
padding: 0;
}

table.spodni{
margin: 0 10em;
font-size: 10pt;
...atd
}

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0