Autor Zpráva
aimod
Profil *
Ahojte
Chtěl bych vás požádat jestli byste náhodou nevěděli rady s tímto:
Mám navrhnutý webdesign...dělal jsem ho dlouho...a chtěl bych si ho rozkódovat..,ale kodovat umím...všechno co se týče CSs,HTml jak štakš umím ,...potřebuju
aby můj design byl rozporcován na hlavičku,menu,tělo,patička...tak to by nebylo nic těžkého ..ale ted je tu věc kterou samu o sobě někjak nechápu...jde o to ..=chci si obrázky poskládat i s menu..tak aby byly všechny vystředěni v nějakém objektu na střed ,0 bodů od shora,0 bodů od zdola...tzn..prostě aby byly vždy vycentrován v jakémkoli rozlišení na střed pro multifunkčnost....nějaký návod nebo tip na to bych potřeboval...dřív sem to snad ještě uměl ale nák se mi to vykouřilo z hlavy...prostě výslledek by měl být taký:
Design centrovaný na střed v nějakém objektu ve kterém by byl vlastně další objekty jako text a ty závislo(na objektu centrovaném na střed) nezávisle (na řádkování a pod) pozicovány...(prostě abych si s nimi mohl hejbat v tom vycentrovaném objektu na středu...ale nesměli by se vytratit z objektu...byly by napozicovány na 60 px od kraje toho designu ..a tím by vlastně zapadly do designu .....
DOufám že mě chápete...vždy jsem používal position:absolute atd..a nějak vycentroval..ale jelikož mám nyní rozlišení 1600x1050 tak když se podivám na mé výtvory tak zjištuju že je to nehorázně rozhozený...nedávno jsem udělal podobný web ..který již funguje dobře ve většině rozlišení... viz. www.hallogeen.ic.cz ..jenže zvětšením textu o pár řádků se posune copyright atd...takže je to nepříjemný..prosil bych o nějakou komplexní a pochopitelnou radu ...děkuji...
tiso
Profil
Komplexne: študuj... Iná rada nepomôže... Stačí keď pochopíš ako fungujú blokové a inline elementy, ako funguje floatovanie a prípadne i poziciovanie, nie je to nič zložité...
tomxi
Profil *
niesom si isty ci potrebujes prave toto ale skusim to..donedavna som si s vycentrovanim pri designu robenem s pozicovanim lamal hlavu aj ja, ale nasiel som to aj ked uz nwm kde :D...

<center><div style="position:relative; width=aka siroka cast sa ma vycentrovat">

<div style="position:absolute; bla bla bla"></div>

</div></center>

skus s tymto experimentovat..som si isty ze nato existuje aj ovela lepsie riesenie ale ja poznam len toto :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0