Autor Zpráva
Silent
Profil *
Potřeboval bych poradit.
Děkám stránku pomocí tagů <DIV>. Nicméně, jde o tohle. Potřebuji,aby se mi dva hlavní DIVY, jeden nahoře stránky, je v něm uložené hlavní logo, a druhý ve zbytku stránky, roztahovaly na plnou výšku a šířku.

Šířku šéfuje ten horní (jelikož coby obrázek je tam vodorovné logo pordloužené pomocí krajů a pozadí s obrázkem a atributu repeat-x).
Nicméně je problém v tom druhém,na kterém má být zbytek stránky. Ten přebere šířku podle toho horního. Ale je problém s jeho výškou. Tu prostě nemůžu zvětšit. Správně by si měl přece přebírat výšku podle jeho obsahu. Ale on na to s prominutím kašle.
Prostě má svou výšku. Jediné,na co reaguje je nastavit mu šířku na pevno pomocí "px",ale to je dost nepružné a já potřebuji,aby se roztahoval a zase zmenšoval. Opravdu nevím,co s tím. Zkoušel jsem už všemožné kombinace a nic.

Díky za odpověď.
Casero
Profil
Silent
Není problém jen v CLEARu?
Silent
Profil *
V CLEARu to není,jelikož do té doby nebyl použit. Napíšu sem kód těch <DIV>ů bez vnitřních objektů. Prostě syntaxi:

<div style="margin: auto; width: 100%; position: static; z-index: 80;" align="center">
<div style="background-image: url(http://www.saccon.cz/repository/layout/new/E-shop/Pozadi1.jpg);">
........
</div>
<div style="background-color: rgb(169, 209, 224); position: static; z-index: 40; height: 100%; width: 100%; background-repeat: repeat-y;">
<div style="background-image: url(http://www.saccon.cz/repository/layout/new/E-shop/Pozadi2.jpg); background-repeat: repeat-x; position: static; z-index: 40; height: 100%; width: 100%;" align="center">
<div style="border-style: solid; border-color: white; border-left: 8px solid white; width: 900px; position: relative; left: 53px; z-index: 45; background-color: rgb(255, 255, 255); height: 100%;" align="center">
.
. Zde je umístěno tělo samotné stránky. Šířka tohoto těla se má různě lišit.
.
.
</div>
</div>
</div>
</div>

Celá stránka je rozdělena do sekcí pomocí <DIV>. Samotné pozadí se skládá ze tří <DIV>. První <DIV> (když nepočítám ten hlavní největší) obsahuje logo a jsou tam další dva obrázky a je roztáhnut na 100% šírky stránky. To funguje OK.
Hned pod ním jsou pak dva <DIV>. První (co má na pozadí pouze barvu),který je pod druhým, nepřejímá výšku podle obsahu.
Zobrazí se mi tam v postraních panelech pouze tenká modrá čára. Jakoby nemohl kreslit tam,kde je obsah (myšleno od shora dolů). Nicméně <DIV>,který má v sobě obsah stránky je pevně nastaven se šířkou na 900px a tudíž nemůže zasahovat nikam,když je třeba šířka stránky 1280px. Právě ten zbytek na obou stranách chci vyplnit těmi dvěma <DIV>y,co jsou uvedeny nahoře. Ale prostě oni se neroztáhnou na celou výšku stránky. Já už fakt nevím. Zadávám to špatně?

Díky
Silent
Profil *
Sorry,napsal jsem,že se může měnit šířka těla stránky. To ne,měl jsem na mysli výška. Šířka je daná pevně na 900px
Silent
Profil *
Divné je,že v IE to funguje správně a bez problémů. Pouze FF to odmítá roztáhnout. Že by nějaký rozdíl mezi tzěmito dvěma programy??
Bubák
Profil
Že by nějaký rozdíl mezi tzěmito dvěma programy??
Je, a tos ještě nenapsal, jestli jde o IE6, nebo IE7 a jestli je IE ve qirku, nebo standardu, to je pak rozdílů...

Pro roztažení na 100% výšky je důležité tohle:
html, body {height? 100%;}

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0