Autor Zpráva
Nai Dzet Quiv
Profil
Ahoj,
přečetl jsem asi 3623856945757975 článků o tom, že menu má být ve zdrojovém kódu až pod hlavním sdělením.
Chci ale rebelovat; myslím si, že menu patří nahoru, protože odtud se odvíjí pohyb po webu - k menu by se měl uživatel dostat co nejdříve.
Řekněte mi svůj názor na tuto věc. Jinými slovy, chci, abyste mi dali za pravdu... ;-)
PS: Samozřejmě umím menu naformátovat pomocí CSS do takové podoby, aby bylo "nahoře", jedná se mi o soubor bez CSS (vizuální média), tzn. soubor používaný např. čtečkami zrakově postižených.
none
Profil
nejlepší je menu na boku je to takový kompromis samozřejme nahoře
a když ho chce nekdo mit dole tak at ho udela i nahoře
kohout
Profil *
none: V Nadpisu je napsáno "...ve zdrojovém kódu". A ve zdrojovém kódu se menu na boku udělat prostě nedá ;-) Já bych řekl že ve zdrojáku je dobrý ho udělat nahoře, protože když se vypnou kaskádové styly, ukáže se menu, a podnim obsah.
centi
Profil
Ja zase preferujem menu v zdrojáku pod hlavným obsahom. Pred obsahom je však linka, ktorá umožní preskočiť obsah a dostať sa k menu. Ten, kto prišiel na stránku kvôli jej obsahu si tak nerušene prezrie obsah bez toho aby musel preskakovať menu a ten, kto sa chce dostať ďalej si pomocou tej linky jednoducho menu "privolá".
Honza Hučín
Profil
centi
Ano, to je osvědčený způsob.

Nai Dzet Quiv
První by mělo být hlavní sdělení. Je možné, že u určitých stránek je hlavním sdělením navigace (menu).
Leo
Profil
Zalezi taky na delce obsahu stranky. Pokud tam mate clanek dlouhy 100 kB, pak se uzivatel na to menu naceka... Leo
Nai Dzet Quiv
Profil
Hmm, naopak - chtěl bych udělat odkaz na sdělení (tzn. první je menu, pak sdělení).
Yuhů
Profil
Já ti řeknu hlavní argument, proč používám menu dole.

Mockrát se mi stane, že mi připojení vyhnije po přenosu třeba 3 kilobajtů. Stává se to spoustě lidem. Vidí stráku, na které je menu, ale nic víc. Musejí dát na své přetížené lince reload celé stránky. Pokud se jim toto stane na mých stránkách, nevidí sice navigaci, ale aspoň vidí obsah stránky.

V mnoha případech tedy nejde o to, co doručovat dřív, ale co vůbec doručovat. Je to prostě dilema, které se musí řešit. Já jej řeším zásadně ve prospěch obsahu.

Pokud chceš odhad, kolika lidem se stává, že se stránka nedočte celá, tak je to asi 3% stažení stránek, což ale pravidelně postihuje pouze určitý segment uživatelů s nestálým připojením -- hádám, že jich bude kolem 10%.
Nai Dzet Quiv
Profil
pro Yuhůa:
Tohle mě nikdy nenapadlo řešit. Občas se mi to samé stává u stránek s hodně výpisy z DB, ale to není chyba mého připojení. Zajímavé, budu to brát v potaz.
K tomu odhadu - chápu to správně tak, že 10% z celku tvoří skupinu lidí, kteří mají nestálé připojení, a ze skupiny lidí s nestálým připojením 3% lidí "špatné stahování"? Ale to je potom velmi malý počet lidí, takže je to asi 3% ze všech lidí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0