Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
neviete niekto nejaky sposob, ako mozem vlozit document s priponou .php3 do dokumentu .htm bez toho, aby som menil priponu documentu .htm ? zda sa mai ze sa to da scriptom ale neviem jak
PS: nechcem pouzit iframe
dakujemm
DoubleThink
Profil *
Řekl bych, že to máš trochu popletené.

PHP soubor do HTML souboru bez IFRAME nedostaneš - jde to jen opačně.
PHP příkazy obsažené v PHP stránce totiž na serveru projdou PHP interpretem, který je zpracuje a vyplivne výstup. Takže není problém do PHP stránky vložit na serveru jiný soubor

include "soubor.txt";

V tomto případě se na serveru celý obsah souboru "soubor.txt" vloží na místo příkazu include a k uživateli to dorazí už v celku.
Yuhů
Profil
a ještě jinak -- pokud máš nějakou stránku s příponou .html a chceš ji odeslat uživateli, tak to máš blbé. Pokud totiž server při odesílání najde v html (případně) nějaké php značky, tak je prostě nevykoná (pokud na to není speciálně nastavený).

A ještě jinak řečeno -- html neobsahuje žádný příkaz, který by umožňoval vložení zdroje z jiného souboru.
llook
Profil
Bylo by možné na serveru nastavit, aby soubory s příponou .html zpracovával jako PHP. Ale daní za to by byla ztráta přehlednosti a při nastavení short_open_tag = On také nutnost veškeré XML deklarace a zpracovací instrukce vypisovat pomocí PHP (<?php echo('<?xml version="1.0"?>'); ?>).
Další možnost co mě napadá by bylo využití mod_rewrite, pokud je na serveru nainstalovaný.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0