Autor Zpráva
ybznek
Profil
Ahoj. Chtěl bych udělat online hru, při které bych se naučil/zopakoval nové věci.
Jaký typ online strategie mi doporučujete?
Strategie podobná webgame.cz - co nějaký čas kola, jedno hlavní město
trav+ian.cz - na všechno se musí čekat, mnoho vesnic
battleknight.cz - jeden hlavní hrdina, který se vylepšuje

Já se přiklání k té první hře.
Jaké hry jsou na internetu nejvíc žádané?
webmaker
Profil *
asi najviac oblubena hra na nete je *******, dalej su to bud sachy alebo karty - poker.....hravaju sa ale aj piskorky, reversi a ine stolove hry.......ak je to tvoja prva hra cez net, doporucujem nieco jednoduche, nejaku stolovu hru.......napr. halma.....
Joker
Profil
ybznek
To dost záleží na tom, jaké na to máte kapacity. Tj. jak velkou hru si můžete "dovolit"?
Máte dostatek lidí (vývojáři, podpora, GM ve hře, moderátoři na fóru apod.), hardwarového výkonu (výkon a kapacita aplikačního a databázového serveru, dostatečně dimenzované připojení k Internetu) a peněz (na financování výše uvedeného), abyste mohli dělat hru pro sto / tisíc / deset tisíc / sto tisíc hráčů?
Od toho se pak odvíjí typ hry- například od faktu, jestli si můžete dovolit třeba dva roky vyvíjet a testovat, aniž byste mezitím zkrachovali.

...tak nějak by vypadalo základní uvažování, pokud to někdo myslí vážně.

Ale soudě podle věty
Chtěl bych udělat online hru, při které bych se naučil/zopakoval nové věci.
bych řekl, že by to měla být "one man show" někde na freewebu. Doporučil bych začít něčím jednodušším. Ale pokud trváte na hře, na konkrétní podobě asi nezáleží, stejně to nejspíš nikdo hrát nebude a na procvičení "jestli to funguje" je to vcelku jedno.
ybznek
Profil
Joker
No, já bych to hrál :-D
Nové návštěvníky bych přilákal:
Když bude hrát 10 hráču - užitatel si asi řekne "Toto je asi pěkná blbost, když to nikdo nehraje".
Takže bych si třeba 1000 hráčů zaregistroval já (admin), a náhodně jim přidával věci (jakože se vyvíjí)
Tak by to třeba hrálo 5 hráčů a myslelo si, že hraje s půlkou světa :-D

pamatuju, jak začínala korupce-online.cz - odkaz byl skoro všude
peta
Profil
ybznek
Zkus flash hry. Jsou free a portaly jich maji 1000 a vic.
Zkus google.com / sourceforge.org , posledne jsem tam hledal nejakou v php a nasel pres 200.

Na hru treba cas.
Ono totiz potrebujes predevsim naprogramovat ten engine na zaznam udaju a hracu. To neni tak snadna vec i pro obycejny zaznam vysledku osetrit proti nevlidnym uzivatelum. Udelas treba formular, ktery ti nejakym omylem najde google a dalsim omylem se dostane ke spam botovi a pristi den mas uplne rozhazenou databazi, pokud to mas spatne osetrene.

Zacal bych tim, ze si udelam html soubory a na papir nakreslim jednotlive sql tabulky s udaji, ktere chci zaznamenavat.
Mno, a pak to potrebujes propojit tim enginem, coz muze byt jednoduche, ale i slozite.
Muzu ti dat hooodne starou verzi sveho, ale fakt nic moc. Ted jsem jednomu cloveku neco podobne prislibil, ale nemam uplne cas predelavat novejsi verzi.
Do toho engine, jakou hru pak das, jestli tahovou strategii nebo jen piskvorky a pexeso, to je uplne jedno.
Samozrejme pro tahovou strategii je lepsi udelat vice tabulek nez 1 se jmenem, data hry, cas.
Dam ti jednoduche piskvorky. Nemaji valnou uroven, ale jakz takz:
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub11
Pripadne se da pouzit ten chat, ktery vlastne uklada data a zobrazuje na obrazovku. Pro piskvorky odesles radky typu:
piskvorky-id-jmeno-oxox...xox
a kdyz to budes odchytavat, skryvat a parsovat, tak hrajes piskvorky :)
ybznek
Profil
peta
Flash hra by určitě byla jednodužši, ale:
Ve flashi jsem nikdy nenapsal ani řádek.
A asi by mě to ani nebavilo.
S tou svojí hrou bych měl určitě problém ji udělat, ale bavilo by mě to daleko víc :-D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0