Autor Zpráva
Hally
Profil *
Když nahraji přes commandera na FTP účet nějaký skript, pak musím ručně ve všech souborech změnit odkazy na soubory ve kterých se vyskytuje velké písmeno, protože Linux to nepodporuje.

Nedá se to udělat nějak jednodušeji!!!

Děkuji
tiso
Profil
Dá - používať v názvoch iba malé písmená, bez diakritiky a medzier, a na spájanie slov použi pomlčku. A nebudeš mať problémy s názvami súborov. Podobne sa zariaď i pri adresároch.
Bubák
Profil
Pořádné OS rozlišují velikost písmen. Můžeš mít na serveru různé soubory:
soubor.html
Soubor.html
soubor.HTML
Soubor.HTML
SOUBOR.HTML
A ke všem půjde bez problémů udělat odkaz.

Doporučení je jednoduché, používat v názvech souborů pouze malá písmena, bez mezer a diakritiky.
Tasartir
Profil
Hally
protože Linux to nepodporuje.

Co že linux nepodporuje? Velká a malá písmena? Ty samozřejmě podporuje. Nemáš náhodou ve svém FTP klientu nastaveno něco jako "měnit názvy souborů na malá písmenka"?
Joker
Profil
Hally
musím ručně ve všech souborech změnit odkazy na soubory ve kterých se vyskytuje velké písmeno, protože Linux to nepodporuje.
Linux samozřejmě podporuje velká písmena.

Nedá se to udělat nějak jednodušeji!!!
No když to říkáte...

Děkuji
Není zač.

PS.: neměl dotaz znít spíš takhle?
Dávám ve jménech souborů velikost písmen jak mě napadne a v odkazech zase jinak. A nefunguje mi to. Co s tím?
Psát do odkazů skutečné jméno souboru. Pak to fungovat bude.
Hally
Profil *
No stáhl jsem hotový skript a nahrál přes FTP, ale píše mi to, že nemůže najít určité soubory (kde se vyskytuje velké písmeno), proto musím vlézt do každého souboru a ručně opravit cestu (název souboru) ručně.

Zajímalo mě, jestli nejde hromadně přepsat názvy souborů v kódu

př. require_once '../include/Config.php'; na require_once '../include/config.php'; .
Tasartir
Profil
Takže, původně tam byla velká písmena, a po uploadování na server jsou tam malá? Tohle skutečně vypadá na aktivovanou funkci tvého klienta, v žádném případě nedostatek linuxu. PSPad umí vyhledávat v souborech, a hromadně měnit text - odpověď na tvou otázku je tedy "ano, lze to, třeba PSPadem".

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0