Autor Zpráva
Pavliq
Profil
Ahoj,
jelikož nejsem uplnej blázen do všeho možného, zeptám se raději Vás. Jaké máme možnosti zabezpečení anket ( hlasování ) a pokud možno i nějaký příklad. Pokud můžu poprosit tak pisněte Vaše zkušenosti.
Jde mi o to, abych co nejlépe zabezpečil anketu. 100% zabezpečení asi neexistuje, ale nějak se to omezit určitě dá :)

Děkuji
Měsíček
Profil
100% ?? To bys musel si pohrát s : cookie, ukládat IP, Čas , OS , Prohlížeč do databáze.

pak bych chtěl vidět někoho kdo by to oblafl.
Pavliq
Profil
říkám, že 100% asi ani nechci, ale rád bych vysvětlil všechny kroky, třeba ten čas ... ukládání IP umím, ale tma je problém veřejných IP.. cookies nechápu, čas neumím.... proto bych to potřeboval vysvětlit :-)

zatím díky
Měsíček
Profil
jak čas neumíš? Uložíš do databáze date("H:i:s_d.m.Y"); a pak to jen porovnáváš s aktuálním časem ...
Pavliq
Profil
Jsem asi vůl, ale prostě neumím.
<?php
$datum = StrFTime("%d/%m/%Y %H:%M:%S", Time());
echo($datum);
?>

toto mi zjistí čas, ale nevím jako co dál...
Měsíček
Profil
<?php

$datum = date("H:i:s");
$odchylka = nějáký skript pro určení od do kolika nesmí přispívat ..
if($vytáhnoutdatumzdatabáze == $odchylka or $datum)
// echo($datum);
Pavliq
Profil
hned vyzkouším a povím výsledek... zatím určitě děkuji
Str4wberry
Profil
Ptám se Pavlíka:
Proti čemu ji chceš zabezpečit?
Pavliq
Profil
ted jsem si všiml, nějaký script pro určení od do kolika nesmí přispívat :D ... takže nic, co já vím, já php fakt moc nedávám.
DeHeT
Profil
Dobrý den,
možností zabezpečení je více, ale nikdy nebude vše stoprocentní.

Při hlasování:
1) do databáze zalogovat IP adresu, aktuální čas, prohlížeč a operační systém.
2) zapsat na disk klienta cookie, kdy a jak hlasoval

Kontrola, jestli už hlasoval:
Zjistíte, jestli na PC, z kterého se přistupuje je Vaše cookie (pokud je, už hlasoval).
Jinak se podíváte, jestli se z IP adresy, prohlížeče a operačního systému (který se snaží hlasovat) náhodou nehlasovalo v posledních řekněme 15 minutách. Pokud vše sedí se záznamem z databáze, pak se zřejmě pokouší hlasovat opětovně.


Samozřejmě nejdřív kontrolujete, jestli hlasoval - a až potom zaznamenáváte hlas.
KoblizeR
Profil *
Zdravím... jen maličkost - jak zjistím IP klienta v PHP? Robert
Miky
Profil *
Hele oblafnout se dá vše. Například používají lidé ankety přímo již vyrobené a dávané nějakými poskytovateli k dispozici většinou založené na RS, například jako je bluboard a tak. To máš asi nejlepší dáš si hlasovat vždy jen jednou a máš. Jelikož opravdu bys pak musel zapisovat IP a další a další a i tak ti to obejdou. Například spolužáci hlasovali do ankety pro jednu holčinu, bylo to omezeno na IP adresu, jenže například vejška má několik adres ven a takže stačilo jen měnit adresy a mohlo se to klidně ovlivnit o 500 i více hlasů.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0