Autor Zpráva
SonnySON
Profil
AHOJ! PLS chcem urobit RPG hru, mam taku stranku co som zatial urobil: http://www.nycrpg.tym.sk a male forum pre skolu http://www.exnarovaforum.tym.sk a forum pre tu hru co sa planuje urobit (celkom premakane forko) - http://www.rpg-nyc.tym.sk a blog pre hru http://www.rpg-nyc-blog.tym.sk skratka vsetko okrem http://www.nycrpg.tym.sk som len upol a nainstaloval a teraz pride ten problem...


KED chcem urobit stranku s registraciou a chatom tak tam potrebujem toto co absolutne neviem ako urobim...


1.) REGISTRÁCIU
2.) NEJAKÝ CHAT, kde by sa im zobrazovali ich avatary (nie phpBB)
3.) Miesto kde by si Avatary mohli dat, resp.vybrat
4.) Miesto kde by mali svoju cast stranky, s editaciov, nieco ako svoj prezentacny profil kde by si to mohli uoravovat aj s html tagmi
5.) A cele pokial mozno tak by som to chcel premietnut najpr do http://www.nycrpg.tym.sk - STRASNE STRASNE budem vdacny ak si niekto najde cas pre mna, inak dost velku lamu a bude mi ochotny s tym pomoct MOJE ICQ JE: 448-510-369 DIK!

Tučné písmo odstraněno Gekonem.
Taps
Profil
SonnySON
php + mysql viz www.linuxsoft.cz/php, www.linuxsoft.cz/mysql
Joker
Profil
To mi nejde do hlavy.
Online RPGčko je poměrně náročná záležitost jak na programování, tak na hardware (hosting). A ještě navíc pokud to opravdu bude někdo hrát, vyžaduje to pravidelný dohled, údržbu a vylepšování.
Čím to je, že se tu poslední dobou objevují spousty lidí, kteří (aniž bych chtěl někoho urazit) o programování webových aplikací nevědí buď vůbec nic, nebo ho viděli tak z rychlíku, ale jako svůj první skript si vyberou zrovna online RPG.

Zřejmě se na webu zdá všechno daleko jednodušší než u "klasického" programování, protože jsem nezaznamenal, že by někdo po přečtení knihy "Začínáme s C++" pojal myšlenku, že jako svůj první program napíše vlatní operační systém anebo DOOMa 4.

SonnySON
Téma programování online her se tu probíralo několikrát. Ale doporučil bych začít něčím jednodušším. Naprogramovat samotný jeden každý z těch bodů 1-4 je pro začátečníka práce až až.
SonnySON
Profil
To mi nejde do hlavy.
Online RPGčko je poměrně náročná záležitost jak na programování, tak na hardware (hosting). A ještě navíc pokud to opravdu bude někdo hrát, vyžaduje to pravidelný dohled, údržbu a vylepšování.



Takto ti odpoviem... Nebude to online rpg-cko ako je v tvojich predstavach, bude to rpg formou chatu a ci to niekto bude hrat? Ano myslim ze hej...;-)

A hromadi sa tu preto tolko LAM lebo je to tuna pre lamy...
pEeLL
Profil
Nebude to online rpg-cko ako je v tvojich predstavach, bude to rpg formou chatu

kdysi jsem cetl plany na online draci doupe. melo to byt take formou chatu. dm mel jako zalozit chat a pak se mohlo pripojit x lidi dm pak uzavrel mistnost a mohlo se hrat. mel tam byt super mapovaci system a spousty vychytavek statistik apod. vypadalo to nadmiru dobre - po tom co sem to precetl pokud by autor splnil vsechno co sliboval bych si rad zahral. bohuzel co sem cetl nez to zkoncilo uplne, tak autor to sam nezvladal a zjistil ze by to bylo nad jeho sily a po nekolika mesicich to zabalil :(
Joker
Profil
A hromadi sa tu preto tolko LAM lebo je to tuna pre lamy
Ale o to nejde, proti začátečníkům nic nemám.
Jenom se divím, proč někteří z nich chtějí začínat rovnou těmi nejsložitějšími věcmi. Normální je se nejdřív naučit jednodušší věci a potom ty složitější.
<ot>Jsou ale daleko horší vlastnosti, třeba lenost ("Mně se nechce se to učit, prostě mi ukažte jak to naklikat anebo mi to někdo napište, joo?") anebo neúcta ("Zadarmo mi poradit je prostě vaše povinnost a s děkováním se nebudu obtěžovat.")</ot>
Joker
Profil
pEeLL
autor to sam nezvladal a zjistil ze by to bylo nad jeho sily a po nekolika mesicich to zabalil
Ano, tohle je přesně ten důvod, proč raději začátečníkům doporučuju se pustit nejdřív do jednodušších věcí.
Iver
Profil *
No nevím, neradil bych ti dělat tak složitý projekt, já sám jeden takový nyní začínám vytvářet (http://www.draciparat.ic.cz) a vím že bez dlouholetých zkušeností s programováním a bez schopných lidí. Pokud chceš mervomocí něco podobného, nejdřív bych ti radil připojit se k nějakému projektu. Každý den se tu najde někdo, kdo si chce udělat své RPG. Zkuste se dohromady domluvit a možná z toho něco bude.
Iver
Profil *
V mém předchozím příspěvku mi chybí toto: ..a vím že bez dlouholetých zkušeností s programováním a bez schopných lidí nemá cenu se do toho pouštět...
SonnySON
Profil
Jenom se divím, proč někteří z nich chtějí začínat rovnou těmi nejsložitějšími věcmi. Normální je se nejdřív naučit jednodušší věci a potom ty složitější.

A co je to jednoduchsie??? Html aj php zaklady mam, tak co este jednoduchsie? Hmm? Ved nechcem nic len aby mi niekto poradil ako to tam vlozit!

AK mi pomoct nechcete nespamujte zbytocne...
Měsíček
Profil
Html aj php zaklady mam, tak co este jednoduchsie?

nemáš ani náhodou, jestli si myslíš, že základ je jenom echo, proměnné, funkce tak to jsi hodně vedle.

AK mi pomoct nechcete nespamujte zbytocne...

s čím chceš pomoci? Něják jsem se z tvého příspěvku nepochopil, to chceš, abychom ti to udělali mi?

A co je to jednoduchsie???

To jde vidět jaký máš základy ..
Měsíček
Profil
Jinak, že máš za sebou "základy" tak to říkej až budeš mít parádně projetej linuxsoft.cz polovinu z cz.php.net a udělat nejzákladnější věci jako knihu, formuláře, upload souborů atd.. pak máš za sebou "základy".
Joker
Profil
SonnySON
A co je to jednoduchsie???
Kdeco.
Poslední dobou se to tu probírá docela často, nevím, co vede lidi k tomu, že zrovna online RPG je jednoduchá věc, na kterou stačí "základy HTML a PHP".
Ve skutečnosti by RPG, pokud má za něco stát, vyžadovala spíš tým profesionálů na plný úvazek. Anebo minimálně jednoho profesionála a několik lidí, kteří mu budou pomáhat.

U začátečníka je podle mě jen otázka toho, po kolika měsících programování stylem "přidám jednu novou funkci a přepíšu většinu stávajících" bez naděje na hmatatelný výsledek v dohledné době se na to vykašle.

Html aj php zaklady mam
V prvním příspěvku se píše (napíšu to česky) "...absolutně nevím, jak udělat 1. registraci..."- neříkám, že napsat registraci v PHP je úplně triviální, ale člověk se základy PHP by měl alespoň vědět, jak na to. Nic ve zlém, ale pokud to "absolutně nevíte", nejsem si těmi základy PHP vůbec jistý.

Ved nechcem nic len aby mi niekto poradil ako to tam vlozit!
Aby někdo poradil s čím přesně? Opravdu nechci nikoho shazovat, ale ten dotaz mi zní jako "Chci napsat online RPG a nemám o tom ani šajna. Poraďte."
Na takovýhle dotaz nemůžu poradit nic lepšího, než:
Momentálně na to prostě nemáte. Zkuste si nejdřív přečíst nějaký webový seriál nebo knihu o programování v PHP a potom zkusit nějaký projekt přiměřený svým schopnostem.
SonnySON
Profil
Udelam to do mnesice a pak vam vytru zrak...;-) Mnejte se...:-D
Iver
Profil *
Jj, jestli tam budeš psát tímhle stylem, mohlo by se jednat o nejkomičtější stránku... mnesice.... mnejte....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0