Autor Zpráva
angita
Profil *
Vytvářím stránku pomocí HTML a CSS a základní stránka je tabulka. V buňce tabulky mám nadpis (h2), ale buňka je pořád moc vysoká. Potřebuju ji maximálně snížit - jen na výšku písma, ale nedaří se. Jen to jakž takž šlo, když jsem místo <h2> zadala <p>, ale <p> budu potřebovat jinde. Možná je v nadpisech obecně nadefinováno, že před nimi a za nimi musí být mezera. Nevím. Zkoušela jsem různé věci, ale stále se nedaří. Co jsem našla, tak snad, že můžu zadat maximální výšku, ale minimální ne. Můžete mi poradit?
Předem moc děkuju.
Zuzana
Manq
Profil
* {margin:0;padding:0;}
angita
Profil *
Moc děkuju. Podařilo se. Sice by to mohlo být ještě užší, ale to asi nejde. Takhle je to ale přijatelné. Vložila jsem to do souboru "styly.css" tam, kde jsem definovala nadpis "h2" a funguje to.
Můžu mít ještě související (začátečnický) dotaz?
Pouzivam soubor "styly.css", kde mám definované obecné vlastnosti pro tabulku, nadpisy, linky apod. A pak mam soubor "stranka.html". V tomto dokumentu mám 2 tabulky, každou jinou. Vlastnosti {margin:0;padding:0;} bych potřebovala použít pouze pro jednu buňku z jedné tabulky. Kdybych to nepoužila u definice "h2", kde bych to mohla definovat a jak? Dá se v souboru "stranka.html" toto nějak definovat pomocí CSS (tj. se závorkami {})? Zatím jsem tyto závorky používala pouze v "styly.css". Potřebuju jednotlivé buňky definovat odlišně (např. bych jen na některé buňky chtěla použít: filter: shadow(color=#880000, direction=180)), ale nevím, kde a jak to definovat. Zatím tak mám definované "td" v souboru "styly.css". To ale znamená, že se to použije pro všechny buňky. Můžete mi poradit ještě s tímto?
Moc a moc děkuju.
Zuzana
tiso
Profil
angita - tej konkrétnej bunek nastav triedu (alebo id): <td class="nizka">
a v CSS nastav: .nizka{line-height: 1em;margin: 0;padding: 0;}
angita
Profil *
Moc děkuju. Je to jasne a srozumitelné. Diky.
Zuzana

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0