Autor Zpráva
Futetka
Profil *
Prosím Vás poraďte mi. Potřebuji udělat stránky rozdělené na rámy. Jsou tři. Jeden jako hlavička stránky nahoře, pak pod ním levý sloupec jako menu a pak ten problémový, pravý, kde mám obsah. Podařilo se mi udržet na místě ten levý rám a ten nahoře. Ten pravý rám mi ale stále mění velikost, podle toho jak změním velikost prohlížecího okna. Jde s tím vůbec něco udělat? Díky za radu.
Cirdan
Profil *
<frameset cols="215,*">
<frame name="obsah" src="priklad9.htm">
<frame name="text" src="priklad8.htm">
</frameset>
</html>

Zároveň jsem si vytvořil soubory priklad8.htm a priklad9.htm. Zobrazte si příklad v prohlížeči. Co znamenají jednotlivé tagy:
frameset
začíná deklaraci rámů. Vlastně nahrazuje tag <body>. Musí mít právě jeden atribut cols (sloupce), nebo rows (řádky).
cols="215, *"
tento zápis atributu znamená, že rámy budou vedle sebe (budou to sloupce = angl. cols; u řádků by místo "cols" bylo "rows"). První rám bude mít šířku 215 pixelů (obrazovkových bodů), druhý bude široký tak, aby vyplnil zbývající šířku okna (to je ta hvězdička). Je také možné zadávat procenta. Rámy mohou být třeba čtyři (i tři, např. cols="*,600,*" udlělá 600 pixelů široký rám a vystředí ho mezi dva další). viacej na http://www.jakpsatweb.cz/ramy.html

Niekedy si staci prestudovat tuto super stranku....
Cize zadaj tomu pravemu ramu nejaku fixnu hodnotu.... Lenze jak to bude vyzerat to radsej ani nechcem vediet.... :-))
Futetka
Profil *
Úžasné, fantastické!!!!!!!
Už jen to že jsem to pochopila! A navíc to funguje!Strašně moc děkuji. Mohl byste dělat lektora. Já jsem totiž samozřejmně četla všechno co jsem o tom našla, i na těchto stránkách, ale fakt mi to nedošlo. Ještě jednou mockrát díky.
Cirdan
Profil *
hehe... tak lektora urcite nie... ja sa tiez len ucim... :-)))
ale som rad, ze pomohlo... niekedy jednoducho clovek na nieco cumi ako taky blbec a pre oci to nevidi..
a potom ho niekto na to upozorni a uz mu to dojde aj samemu....
tak vela stastia....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0