Autor Zpráva
Iver
Profil *
Poradí mi prosím někdo jak je na stránkách děláno to, že to dole v patičce stránek napíše dobu generování stránky? Myslím konkrétně toto: Stránka byla generována: 0.002s. A ještě zjistit zátěž mysql serveru. Nevím zda na to existuje nějaká funkce nebo to je počítáno pomocí nějakého algoritmu. Každopádně budu rád za kteroukoliv radu.
Iver
Profil *
Ještě jsem zapoměl uvést že potřebuji aby to bylo pomocí PHP.
tiso
Profil
Jednoducho - funkciou microtime a trochu matematiky okolo.
Čo sa týka záťaže servera, tak čo presne máš na mysli a kde si niečo podobné videl?
cs2
Profil
<?php
$start = microtime();
?>

obsah stranky

<?php
$end = microtime();
$benchmark = $end-$start;
echo $benchmark
?>
Iver
Profil *
Je to třeba na stránce http://www.iw.cz v patičce. Jde o to že to chci implementovat do své online hry, abych byl v obraze jak je zatížený server. Díky, zítra si něco o tý funkci najdu, teď jdu spát :D.
Iver
Profil *
<?php
$start = microtime();
?>

obsah stranky

<?php
$end = microtime();
$benchmark = $end-$start;
echo $benchmark
?>

JJ díky cs, jsi zlatej.
Iver
Profil *
Koukám že to vrací asi hexa hodnotu nebo nějaký podivný formát času, no zkusím to nějak převést na čas - obsah stranky 1.3E-05 .
Iver
Profil *
Aha, už vím - http://cz.php.net/manual/en/function.microtime.php
Iver
Profil *
Ještě vyřešit nějak tu zátěž serveru a budu happy :-), určitě to půjde nějak jako při odesílání stránky zaznamenat čas, zaznamenat čas po zobrazení stránky a nějak to srovnat s hodnotou, kdy na serveru budu jen já a nakonec to vyjádřit v procentech.
tiso
Profil
Iver - neodpovedal si mi na otázku čo máš na mysli pod pojmom zaťaženie servera.
cs2
Profil
tiso
asi zatížení cpu bo ram paměti, možná
djlj
Profil
A ještě zjistit zátěž mysql serveru.
Grafy? Třeba Munin.
Iver
Profil *
To nic, díky, šlo mi o to že by se při plném vytížení serveru objevilo 100%. Podle toho jak stíhá databáze zpracovávat údaje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0