Autor Zpráva
Kokoanada
Profil *
Ahoj, dělám stránky ve španělštině, a mám problém: Nepřišel jsem na to, jak bez použití entit napsat obrácený otazník, obrácený vykřičník, nebo ñ. Zkoušel jsem dát jako charset utf-8 i iso-8859-1, ale nic. Obrácený otazník,vykřičník se zobrazí vždy jako normální, a ñ se zobrazí jako n. A u utf-8 se dokonce i přestanou zobrazovat písmena s čárkou. Přitom když se podívám na jiné stránky ve španělštině, mají tam buď utf-8, nebo iso-8859-1 a funguje jim to bez problému. Neví někdo kde je problém? Díky
Joker
Profil
Je to kódování určitě správně nastavené (tzn. stránka o sobě říká, že je skutečně v tom kódování, ve kterém je i soubor)?
Odkaz by nebyl?
djlj
Profil
Používám italské znaky (třeba è) zcela bez problému s utf-8. Máš uložen i soubor v daném kódování? Pokud ne, umí to třeba PSPad.
cs2
Profil
jj, taky si myslím že to v tom bude, v PSPadu když máš otevřenou stránku tak klikni nahoře v panelu nástroju na Formát zaškrtni UTF-8 a soubor ulož, mělo by to pak jít.
Kokoanada
Profil *
Přesně jak jste říkali - pspad-> formát-> UTF-8 a jede to bez problému. Díky moc !!!
Mistr
Profil
Vypadá to, že je téma již vyřešeno. Proto zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0