Autor Zpráva
alenka
Profil *
Dobrý den,
chtěla bych ze zeptat, když mi je 17 let a dělám internetové stránky a chtěla bych si tím začít vydělávat. jak je to prosím pro mně s daněmi? Chtěla bych si na internet dát stránku - mé portfolio s informacemi o mé tvorbě, referencemi a tom, že dělám levné stránky. Chci se tedy první zeptat, zda by to bylo protizákoné, případně jak tomu zabránit.
Děkuji Alena
Ice
Profil
Protizákonné určitě ne, ale je nutno brát ohled nato, že obyčejný člověk/podnikatel ti to dá na ruku. Dá se povětšinou dohodnout. Jinak fi očekávají fakturu. Tak nejjednodušší bude zatím prostudovat tento web. http://jakpodnikat.cz/dan-studentu.php 18 ti bude za chvilku, tak si to aspon zatím můžeš vyzkoušet, jestli se tím něco vyděláš. A v 18 získat list živnostenský.
Railbot
Profil
Nebo to jednodušed dělat na dohodu o provedení práce apod. ale jsou tam různá omezení (čas, částka...).
Zdeněk Košťál
Profil
alenka
Dohoda o provedení práce jak psal Railbot, máš tam tu výhodu že ti to přijde už zdaněné takže ty daně dál neřešíš, ale je to neuvěřitelně nemožné - už jen to že pokud děláš web někomu z druhého konce republiky a smlouvy se musí posílat poštou tak je to na dýl.
alenka
Profil *
Aha, takže můžu si zatím tu mou stránku s tím, že dělám web design za nějaký poplatek dát na internet, i když nemám ŽL ani dohodu o práci? Tohle není trestný?
Ice
Profil
alenka
Co by na tom bylo trestného. Pokud se touto činnosti nebudeš soustavně vydělávat a pokud někomu sem tam za čas něco uděláš. Tak je to v klidu. Je to nesoustavná činnost. Jen je potřeba se domluvit na fakturaci za služby. Ale doporučuji si předtím něco nastudovat. Tak prostuduj jakpodnikat nebo jin= weby.

Ps na web si můžeš dát cokoliv. Až na vyjímku o pedofilii rasismu atd. To že někdo z horní dolní uveřejní o sobě, že dělá weby, tak po tom policie nepůjde. Nemá důvod. Jedině, že by nějaký nespokojený zákazník.
Alenka
Profil *
OK, díky ... a ještě bych se chěla zeptat ... můžu si svoje portfolio, na kterém nabízím i tvorbu stránek za peníze dát do vyhledávačů jako je seznam.cz, centrum.cz atd. do sekce Osobní stránky? Tedy bezplatně? Díky Alena
Axamith
Profil
Ano
ninja
Profil
alenka: po 18. narozenich ani neptrobrebujes zivnostensky list. Jedna se o autorskou cinnost, tudiz se jen prihlasis na financnim urade a pokud uz nejsi student, i na VZP, kde budes platit (zhruba 1500 mesicne).

Pokud to ale budes delat jen prilezitostne, ne jako hlanvi cinnost, na VZP nemusis.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0