Autor Zpráva
fafa
Profil *
Ahoj, řeším problém s utf... v databázi mám články, které vypadají nějak takto:
mÄ?sĂc v poĹ?adĂdesĂĄtĂ˝ v kalendĂĄĹ?nĂm roce na koncerty nebyl z nejbohatĹĄĂch. PĹ?eci jen je o Ä?em psĂĄt, protoĹže nejen hranĂna podiĂ­ch dĂĄvĂĄ kapele to, z Ä?ehoĹž pak Ä?erpĂĄ. Ehm, takĹže

Potřeboval bych z tohohle mišmaše udělat normální češtinu. Uložení v PsPadu jako utf-8 a znovuotevření s tím nic neudělá...


----
Editace Mistrem: Úprava titulku.
Nox
Profil
nastavit kodování lze normálně v menu Formát

a do <head></head> vlož
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

aha databáze, tak to nic
Manq
Profil
A datábázi máš také v UTF-8?
fafa
Profil *
databazi vubec neresim, stranku taky neresim, potrebuju vyse uvedeny string prevest na string v cestine... prevadel jsem databazi wordpressu, vlastniho php systemu a punBB najednou, a punBB a wordpress mi na webu zobrazujou vyse uvedeny paznaky, ktery taky jsou v databazi. Napadlo me, ze kdybych primo pri importu dat nejak preved paznaky na cestinu, a tu tam pak napral, asi by to dopadlo lip. Problem vznikl pri prenosu z mysql4 do mysql5... Ale jak rikam, potrebuju poradit ciste s tim prevodem kodovani...
Joker
Profil
fafa
Potřeboval bych z tohohle mišmaše udělat normální češtinu. Uložení v PsPadu jako utf-8 a znovuotevření s tím nic neudělá...
Pokud se to v PSPadu zobrazuje jako klikyháky, uložení do UTF jen způsobí, že se ty klikyháky uloží jako UTF.

prevadel jsem databazi wordpressu
Tak to bude špatně převedená databáze.
fafa
Profil *
jo, ja vim ze to je spatne prevedena databaze :) ale nejsem schopny tomu pomoct na urovni databaze, mam pocit ze mysql je v tomhle naprosto neuveritelne tupa....

proste potrebuju z klikyhaku udelat neklikyhaky... nevite nekdo co s tim? ja nastroje na praci s kodovanim neznam...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0