Autor Zpráva
kralik
Profil *
Zdravím, chtěl bych vědět jak bych vytvořil herní server pro hru Diablo II nebo nějakou jinou. Jen mě to zajímá. Jde mi spíše o softwarový postup. A jak zjistím zda mám IP veřejnou? Chtěl bych tedy vědět jak vytvořit v Diablu II nějaký realm, jak to funguje, co potřebuji. Nemusí být hra Diablo II, zkrátka vše kolem toho. Díky všem za příspěvky.
Měsíček
Profil
mojeip.cz = mění se tvoje IP?
Jan Rippl
Profil
Měsíček
mojeip.cz = mění se tvoje IP?
Pěkná volovina... kralik může mít statickou adresu, kterou sdílí i spousta dalších uživatelů ve stejné síti, jako je on.

kralik
Vzhledem k tomu, že veřejných adres je nedostatek, a jedná se o placenou službu (nebylo-li stanoveno již ve smlouvě o službách ISP, že veřejná IP adresa, je součástí služby připojení k síti internet od daného ISP), domnívám se, že ideální postup je kontaktovat poskytovatele připojení a dotázat se jej na to. Zřejmě veřejná nebude.
Ghosting
Profil
kralik
Napiš nám co máš za připojení. (ISP, typ, rychlost)
Pokud máš možnost, nech si nastavit port forwarding na tom portu kde běží ta hra (natstavuje se to v routeru) + veřejnou IP adresu jak psal Honza.
Pokud tu možnost nemáš tak dost lidí hraje přes software hamachi , který vytvoří vyrtuální tunel mezi více PC, poté se to chová defacto jako virtuální LAN.
Měsíček měl možná na mysli, zdali nemáš "plouvoucí" IP adresu. (dynamickou, tuším že se používá-la u vytáčeného připojení)

PS: Kdysi jsme na tom hráli FarCry 2 a pod střílečky mezi kámošema, jediný co nam na tom nešlo byl CS, kterej s tím měl od jak živa problémy. Jinak n tom šlapalo cokoliv.
Měsíček
Profil
Jan Rippl: to je vlastně pravda, uznávám.
Jan Rippl
Profil
Měsíček
Samozřejmě jsem to nemyslel zle :')

Ostatně, když to řeknu trochu nadsazeně, tak veřejná IP adresa v tomto případě, je až to poslední...
djlj
Profil
Vzhledem k tomu, že veřejných adres je nedostatek, a jedná se o placenou službu
Když už jsme u těch volovin, tak tohle je další ;). Já mám stejně jako jako další polovina Brna veřejnou IP adresu zdarma.
Jan Rippl
Profil
djlj
Já mám stejně jako jako další polovina Brna veřejnou IP adresu zdarma
Proto si je my, na Chebsku musíme kupovat, protože je v Brně daj kde komu :-D
Ne teď Vážně...
Ty si fakt myslíš, že tu veřejnou IP adresu máš zdarma?
Fakt si to myslíš?
Měsíček
Profil
Jak se to vezme dostaneš ji "zdarma" obvykle k připojení.
Jan Rippl
Profil
Měsíček
a cenu veřejné IP adresy máš už v ceně připojení, jelikož i tvujISP za ni musel zaplatit:-)
djlj
Profil
Ty si fakt myslíš, že tu veřejnou IP adresu máš zdarma?
Jo, původně jsem ji neměl, tak jsem se přihlásil do nastavení účtu, zaškrtl si, že chci veřejnou, a mám ji.

jelikož i tvujISP za ni musel zaplatit:-)
Neplatí za jednotlivý IP, ale za celý rozsahy. A ty by měli tak i tak.

cenu veřejné IP adresy máš už v ceně připojení
Platil bych stejně i bez ní.
Ghosting
Profil
Já mám taky veřejnou IP, ale je mi možná tak užitečná na ra*idshare.de, jinak ke hrám to nevyužiju, navíc mám bloklej router od ISP. :) abych se vněm nešťoural a nepodělal vněm něco.
Jan Rippl
Profil
djlj
Neplatí za jednotlivý IP, ale za celý rozsahy. A ty by měli tak i tak.
neni pravda.
Samozřejmě většina poskytovatelů má celé rozhraní veřejných IP adres. Někteří mají jen jednu veřejnou IP adresu a jsou rovněž poskytovateli připojení. To zda se rozhodnou, být nájemci a zároveň pronajímateli veřejných IP adres, záleží pouze na nich, zda o to stojí.
djlj
Profil
Jan Rippl
Můj ISP není žádná garážová dílna jako někde na vesnici, a to je třeba si uvědomit ;).

Mimochodem: k server houstingu máme pár desítek veřejných IP adres zdarma. Nedostatkový zboží to je očividně teda leda někde tam u hranic na polské straně Sněžky ;).
Ghosting
Profil
Můj ISP není žádná garážová dílna jako někde na vesnici, a to je třeba si uvědomit ;).
<ot><big>Mohu se zepta, kolik platíte měsíčně s jakou rychlostí? Chtěl bych si to porovnat. U svého bývaelého ISP jsem měl 5mbps/1mbps + fixni IP=800,- na mesic.</big></ot>
Jan Rippl
Profil
djlj
:-D
djlj
Profil
Ghosting
4/1,5 za 580 vč. DPH.

Jan Rippl
Jinak já vím, že v ceně internetu si třeba i platím tu IP, ale z mýho pohledu jako zákazníka ji mám zdarma, neboť bych platil úplně stejně i kdybych ji neměl.
Jan Rippl
Profil
djlj
Zajímalo by mě, to je optika? jaká je agregace...
kralik
Profil *
A kdybych si chtěl vytvořit hosting na web? Vím, že se nevyplatí, ale jak ho softwarově vytvořit, co budu budu potřebovat?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0