Autor Zpráva
Jan Tvrdík
Profil
Popis situace:
na adrese 127.0.0.1 mi běží apache + php
k apachi lze přistoupit i přes 192.168.1.10
Nastavení modemu je na 192.168.1.1
Když zadám svoji veřejnou statickou IPadresu, zobrazí se mi nastavení modemu (stejné jako na 192.168.1.1).

Otázka:
Jak nastavit, aby se na mojí veřejné IP adrese zobrazilo 127.0.0.1 (localhost) místo 192.168.1.1 (konfigurace modemu)
Jde mi hlavně o to, kde takové nastavení hledat a jak by se daná položka měla jmenovat.

PS: fakt nevim, kam to zařadit, tak to když tak přeřaďte
Mike8748
Profil
lze, je treba na modemu/routeru nastavit presmerovani portu 80 na 192.168.1.10

take zkontrolovat nastaveni routeru, jestli neni povolena vzdalena administrace
Jan Tvrdík
Profil
Hledám nevidím :'(
Kopie konfigurace modemu jsem nahrál na http://kvintacmg.klenot.cz/tvrdik/modem/
Zkuste poradit konkrétněji
koudi
Profil
A odkud to zkoušíš? Hodně modemu to má tak, že když z vnitřní sítě zadáš jeho veřejnou IP, tak ti to zobrazí konfiguraci, ale z venku ne.
Měsíček
Profil
Port forwrding něco podobného by mohl hledat v advanced settings, žel ten vlj modem je tak primitivní, že tam skoro žádné pořádné nastavení nevidím.
habendorf
Profil
Hodně modemu to má tak, že když z vnitřní sítě zadáš jeho veřejnou IP, tak ti to zobrazí konfiguraci, ale z venku ne.

Přesně tak.
Měsíček
Profil
Hodně modemu to má tak, že když z vnitřní sítě zadáš jeho veřejnou IP, tak ti to zobrazí konfiguraci, ale z venku ne.

Například u mého modemu platí ještě třetí možnost, že do modemu se mohu dostat jen z vnitřní sítě, mohu vidět i začátek konfigurace z venku, ale nemohu ji ovládat. (Dá se změnit)
Jan Tvrdík
Profil
koudi
Zkoušel jsem to i odjinud a výsledek byl stejný. Pokud zadáte moji IP adresu 85.207.127.26, měl by se vám zobrazit požadavek na přihlášení. Po vyplnění vydíte to, co na http://kvintacmg.klenot.cz/tvrdik/modem/
Jan Tvrdík
Profil
Měsíček
modem je tak primitivní
Mě teda primitivní nepřijde. Je tam tísíc nastavení, o kterých nevím, co znamenají.

Akorát jsem zjistil, že na tom linku, co jsem poslal výše to není mirrornutý přesně tak, jak to mám, ale nevím, jak to udělat lépe.
Měsíček
Profil
Tak to by jsi měl vidět to co je v mém modemu :) tam je toho 6x více a obyčejné přesměrování portů jsem v té kupě hledal celej den.
Jan Tvrdík
Profil
Pár screenů nastavení, kde možná něco je, ale já jim nerozumím.


Měsíček
Profil
Zkus něco jako :

Interal : 127.0.0.1
Transport: all

a všechny porty 80.
Jan Tvrdík
Profil
Měsíček
Pro internal 127.0.0.1 selže: webserver:Error adding NAT reserved mapping pool item0
Pro internal 192.168.1.10 neselže, ale neprojeví žádnou změnu (ani po restartu modemu).
Petyk
Profil *
127.0.0.1 je blbost, musi tam byt adresa toho pocitace v LANu tzn. 192.168.1.10
Měsíček
Profil
Petyku musí tam být oboje dvoje, ale v té kolonce (první část screenu) je podle mě localhost.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0