Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás .... no a jako vždy bych potřeboval pomoc. Jedná se mi o to, jak mám otestovat, že se zobrazí alternativní obsah, pokud prohlížeč nebude mít flash-plugin. Mám kód:

<div id="flash">
<object type="application/x-shockwave-flash" data="flash.swf" width="764" height="203">
<param name="movie" value="flash.swf" />
<param name="bgcolor" value="#fff" />
<img src="flasherror.jpg" width="764" height="203" alt="" />
</object>
</div>

Testuji v Opeře 9, FF 2 a IE6. FF a IE mají určitě nainstalovány pluginy, u Opery nevím a ani jsem to dosud nezkoumal (flashe z jiných webů sice přehrává, ale nějak divně pomalu a neplynule - ale přehrává je).

A teď: když tento uvedený kód vložím do testovací stránky a samotné animaci přiřadím neexistující název (třeba flash01.swf) - snažím se tak simulovat situaci, kdy flash neexistuje - tak se mi alternativní obsah (obrázek) zobrazí pouze v Opeře. IE6 a FF zobrazí na místě pro flash pouze pozadí - dle barvy, kterou zvolím v param name="bgcolor".

Napadlo mě pouze to, že bych měl nejdřív odinstalovat z FF a IE pluginy a teprve pak to zkusit testovat. Ale to mi kvůli testování připadá zbytečně pracný a zdlouhavý. A taky mě napadlo, že vlastně netestuji situaci, kdy neexistuje flash plugin, ale situaci, kdy neexistuje vlastní flash animace. ... Ale to by snad mělo být jedno, ne ? Alternativní obsah by se měl zobrazit i tehdy, pokud je chybný název souboru s animací.

Poradíte mi někdo, jak to mám testovat ? Předem díky za každou dobrou radu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0