Autor Zpráva
Lukas123
Profil *
prosím, mám banner, kterej mi zobrazují cízí weby, jednoduchým vložením odkazu s adresou banneru (.gifu) na mém serveru.

Chtěl bych mít přehled, kolikrát byl ten banner všude zobrazenej. Jak na to?
Lukas123
Profil *
kdybych na to chtěl jít třeba úplně od lesa, nešlo by to nějak prostřednictvím google analytics..
ptám se takhle blbě proto, že jsem se tam ještě neregistroval a tak netuším všechny funkce..
habendorf
Profil
No jestli to dobře chápu, tak ti stačí počítat požadavky na ten gif.
Lukas123
Profil *
ano, ..a jak ty požadavky spočítám ?!
habendorf
Profil
Můžeš tam mít třeba pidiskript, který odněkud vezme stav počítadla, přičte jedničku, stav zase někam uloží a odešle obrázek.
ninja
Profil
Lukas123: statistiku poctu dotazu na dany obrazek ziskas z logu webserveru. Pokud k nemu nemas pristup, musis pouzit slozitejsi zpusob:

Misto URL smerujici primo na bannerovy obrazek musis nasmerovat na nejaky script, ktery nekam ulozi konkrenti dotaz z konkretni stranky na zobrazeni. Nasledne vratis skutecny obrazek.
Lukas123
Profil *
díky, tohle jsem ještě chápu, ale co nechápu, jakt ten script udělat :(
Manq
Profil
No, jako hlavní předpoklad bych viděl to, že musíš ovládat aspoň trochu nějaký programovací jazyk.
ninja
Profil
Lukas123:
1. Server musi presmerovat pozadavek na www.example.com/obrazek.gif na www.example.com/pocitadlo?zobraz=obrazek.gif
2. Na URL ./pocitadlo je tvuj skript, ktery ulozi do k poctu dotazu pro "obrazek.gif" +1
3. Skript nacte skutecny obrazek z ./obrazek.gif
4. Skript vypise spravnou hlavicku a obsah nacteneho souboru

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0