Autor Zpráva
dvavra
Profil
Jak mám zabezpečit svoje stránky pomocí php, na kterých mám obrázky, aby nebylo možné obrázky z webu stáhnout a uložit na disk z důvodu autorských práv.
Leo
Profil
Pokud ty obrazky davate na nejakou webovou stranku tak nijak. Pokud je chcete mit k dispozici jen pro nektere uzivatele (prihlasene), tak je musite dat do adresare kam se nedostane webovy prohlizec, ale dostane se tam PHP, nacitat je a opravnenym poslat do prohlizece. Staci ovsem jeden opravneny neukazneny uzivatel, ktery si to ulozi a posle dalsim, a cela ochrana je... Leo
marfig
Profil
Nekdy to lze resit, ze obrazek stahnout jde, ale je znehodnoceny, napr. do stredu obrazku se vlozi logo... kdo o to bude pak mit zajem...
piskvor
Profil *
No ja se spis taky ptam nez odpovidam, ale osobne jsme si vsiml, ze na nekterych strankach skutecne pod pravym klikem na obrazku vyskoci hlaska zakazana operace a zadna nabidka ulozit jako se nezobrazi...
mat
Profil
piskvor
ano, na některých stránkách v některých prohlížečích (MSIE) vyskočí tahle hláška, vytvořená javascriptem - je zakázáno pravé tlačítko myši. I tak si ale uživatel IE může dát práci a vytáhnout si obrázky třeba z cache prohlížeče... nebo si nainstaluje prohlížeč, kde tyhle fičury nejsou k ničemu, třeba firefox...
Leo
Profil
Nebo vypnout JavaScript, atd. Proste co zobrazi prohlizec jde ulozit, Leo
Boldrik
Profil
Obecne plati ze to co lze zobrazil lze i stahnout
luckaa
Profil *
ochranit to nejde - nemame nahodou vsichni na klavesnici tlacitko PrintScreen?
Cirdan
Profil *
to luckaa jake tlacitko??? Ja mam original Microsoft klavesnicu a tam su iba tri tlacitka.. ctrl+alt+del ... :-))
Inac... print screen je fasa.. ale ked je ten obrazok maly tak je to celkom na... potom ho vystrihovat a upravovat.... a este nie kazdy musi mat taky velky monitor., resp take nastavenie aby sa mu napriklad cely obrazok zmestil....
Ale v nudzi pomoze aj to....
to dvavra ale dalo by sa to zabezpecit tak, ze by sa obrazok dal ako pozadie nejakeho blokoveho elementu... napriklad div-u potom by clovek ktory chce obrazok musel stiahnut celu stranku....
Acci
Profil
Cirdan
To už je lepší způsob, jenže prostě se smiřte s tím, co tu říkájí lidé přede mnou
habendorf
Profil
dalo by sa to zabezpecit tak, ze by sa obrazok dal ako pozadie nejakeho blokoveho elementu... napriklad div-u potom by clovek ktory chce obrazok musel stiahnut celu stranku....

Ale to víš že ne. Nic mi nebrání si v css najít jeho url a zadat ji do adr. řádku. Tohle téma se tu řeší snad po stý - prostě co nechceš, aby si lidi mohli uložit, to nedávej na web. Jediné co můžeš udělat je to, co píše marfig.
senior
Profil
Nekdy to lze resit, ze obrazek stahnout jde, ale je znehodnoceny, napr. do stredu obrazku se vlozi logo... kdo o to bude pak mit zajem...

Príjemný deň,
tak toto je presne tá vec, ktorú potrebujem urobiť. Viete mi v tom niekto pomôcť? Vďaka vopred.
krteczek
Profil
stahněte si program GIMP
otevřete v něm nějaký obrázek.
z menu vyberte nová vrstva
tady do té nové vrstvy vložte to znehodnocení
dejte spojit vrstvy
obrázek uložte ( pod změněným jménem )

krteczek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0