Autor Zpráva
Propo
Profil *
Dobrý den, vím že budu vypadat jako začátečník, tedy ne že by a tom bylo něco špatného, ale nejsem. Ovládám HTML, CSS, JAVAscript a částečně PHP. K jeho dokonalému zvládnutí mi chybí už jen naučit se pracovat s databází, nejlépe MySQL pomocí PHP. S teorií by problém také nebyl, jen prostě nevím jak pracovat s databází pomocí PHP HOME, Vertigo server či čehokoliv jiného. Poraďte prosím, jak mám na svém počítači zprovoznit databázi MySQL. Děkuji
Měsíček
Profil
"Vertigo server" = ten ji tam přeci nainstaluje sám nebo se pletu?

Jak ovládat MySQL se můžeš, naučit nejlépe s nějáké knížky a nebo ještě lépe z http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/index.html . A o zprovoznění píše například Hulán :)))
KGW
Profil
Takový XAMPP vše zařídí sám a jede to. Správa DB přes phpMyAdmin.
Měsíček
Profil
WAMP je lepšííííí :)
Taps
Profil
anebo WAMP
Propo
Profil *
Omlouvám se, asi jsem špatně položil otázku. Ano, například takový "Vertigo server" ji nainstaluje sám, ale já nevím jak s ní pracovat. Jaký zadat server? Nejspíš localhost, ale nevím jaké uživatelské jméno. A jaké je heslo. Prostě se v tom nevyznám. Když jsem dělal web na WebZdarma.cz tak jsem databázi úspěšně vytvořil a s ní i registraci apod. Ale stále nevím jak pracovat s databází pomocí například právě "Vertigo serveru" který v poslední době používám.
Mastodont
Profil
Username bývá root, heslo prázdné. Pokud ne, tak by se tyto údaje měly zadávat při instalaci toho Vertriga.
Propo
Profil *
V tom případě bych se spíš ještě chtěl zeptat, jaký program je asi nejpoužívanější, nebo spíš jaký byste mi doporučili?
Mastodont
Profil
Máš na balíčky PHP+MySQL? Osobně si myslím, že WAMP nebo XAMPP, ten druhý je přenosný na flašce kamkoli. Dál jsou ještě EasyPHP, PHP Home Edition, AppServ a ten tvůj VertrigoServ.
Kajman_
Profil *
Na mysql bych doporučil administrator a query browser z
http://dev.mysql.com/downloads/gui-tools/5.0.html

Odladěné dotazy pak teprve zpracovávat v php
Michal Šobr
Profil
doporučil bych EasyPHP
Propo
Profil *
Děkuji mnohokráte... Nakonec jsem zvolil XAMPP ale mám tu problém který jsem dříve neměl s žádným balíčkem... MySQL mi sice už funguje, ale prozměnu nejde php. Tedy ono jde, ale problém je s proměnnými. Normálně, např. při zápisu do databáze a podobně, funguje, ale pokud napíšu funkci "if", a že proměnná "page" se má rovnat např. "registrace", je problém. Pokud potom totiž do prohlížeče napíšu adresu "index.php?page=registrace", tak se to chová jako kdyby byla adresa "index.php?page=".
mastodont
Profil *
$_GET['page']

Zřejmě jsi zvyklý mít zapnuté register_globals, ale to je ZLO.
AM
Profil *
Jinak do (nejen) začátku v MySQL je mým osobním bohem tahle stránka, http://mm.gene.cz
Je tam velice stručně a přehledně vypsáno to nejdůležitější z MySQL příkazů a syntaxí, datové typy apod.
tomape
Profil
<html>
<body bgcolor=purple>
<?php
$con = mysql_connect("localhost","tomape08it","tomape08it");
if (!$con)
{
die('Nelze pripojit k dazabazi: ' . mysql_error());
}
else
echo "MySQL databaze";


mysql_select_db("tomape08it", $con);
$sql = "CREATE TABLE kontakty
(
jmeno varchar(20),
prijmeni varchar(25),
telefoni_cislo int(11)
)";

$result = mysql_query("select jmeno, prijmeni, telefoni_cislo from kontakty");
if (!$result) echo mysql_error();
else
{
echo "<table border=3>";
while($line = mysql_fetch_assoc($result))
{
echo "<tr>
<td>$line[jmeno]</td>
<td>$line[prijmeni]</td>
<td>$line[telefoni_cislo]</td>
</tr>";
}
echo "</table>";
}

?>

potřeboval bych do toho zakombinovat select, aby se ,mi zobrazilo více tabulek a to fakt už nevim. Pomóóóóóóc!!!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0