Autor Zpráva
anonym
Profil *
Dobrý den,
potřeboval bych poradit jak se nastavi pevné rozlišení stránek například 800*600 a na zbytku volného prostoru nastavit jen bílé pozadí? Stránku jsem vytvořil ve Frontpage protože většinu kódů už jsem zapoměl, ale ikdyž vše pevně nastavím, prohlížeč (IE,Firefox) mi stránku roztáhnou na mých 1280*1024 což způsobí spoustu nevzhledně vypadajícího prostoru. Hledat jsem se snažil ale nic mi nedokázálo pomoci. Děkuji za jakoukoli radu
habendorf
Profil
Šířka se nastavuje vlastností width, výšku nenastavuj, pozadí vlastností background (#fff).
anonym
Profil *
Width v hlavičce?
anonym
Profil *
Jde mi o dosáhnutí co se velikosti (rozlišení) stránek týče podobného efektu jako na stránce (narychlo nalezená) http://www.opberoun.cz kde jak vidíte samotné stránky jsou na rozlišení cca 770x690 a zbytek tvoří modré pružky po kterých já netoužím, stačí mi bílé pozadí a to udělám pomocí background to zvládnu ale nedaří se mi dosáhnout toho efektu, že když má někdo (například já) v PC rozlišení 1280x1024 tak se mi ty stránky roztáhnou na celou plochu místo toho aby zůstali ve své velikosti a zbytek byl bílý prostor jako je tomu u proužkatého prostoru u výše uvedených stránek..
anonym
Profil *
Špatně jsem to napsal prostě nechci celou stránku roztáhnout na 1280x1024 (příklad), ale aby ty stránky zůstali v tom rozlišení ve kterém jsou vytvořené (955x800)a zbytek prostoru tvořilo bílo.

— Moderátor (S): nadměrně formátovaný text je považován za výstřední a může být odstraněn —
habendorf
Profil
anonym

No a já se ti snažím říct, že to browseru musíš dát nějak vědět, jak na to má přijít? A jak jsem ti už napsal, slouží k tomu vlastnost width.
anonym
Profil *
Ale kam to width napíšu?Do head?
Davex
Profil
<body style="width: 760px">
habendorf
Profil
Ale kam to width napíšu?Do head?

Do stylu. Ať už externího, nebo v head, nebo inline. Co třeba to zkusit sám, nebo si přečíst základy?
anonym
Profil *
Děkuju za pomoc už to tu můžete smazat

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0