Autor Zpráva
Nai Dzet Quiv
Profil
Ahoj,
dělám vícejazyčný web. V kořenovém adresáři mám (budu mít ;-)) skript, který uživatele přesměruje do adresářů CZ, EN, DE atp., a to dle IP adresy, kterou uživatel má přidělenou.
Já ale nevím, jak se z IP zjistí země "původu" (resp. která její část původ vyjadřuje). A s tím mi pomůžete Vy! ;-)
Dero
Profil
Od "prosím" ještě nikdo neumřel. :o))

gethostbyaddr ... viz. php.net
Martin Kuželka
Profil
Nai Dzet Quiv: a nebylo by jednoduší posílat lidi podle hlavičky accept-language?
Nai Dzet Quiv
Profil
pro Dera: ahoj / prosím / díky / měj se! ;-)
Dero
Profil
Nai Dzet Qiuv: rádo se stalo / hezký den. :o)
Nai Dzet Quiv
Profil
pro M. Kuželku: O tom nic nevím, ale podívám se potom.
Česká, resp. německá IP je přesměrována na /CZ/, resp. /DE/, zbytek na /EN/.
thingwath
Profil
Podle IP je to na dvě věci. Accept-language hlavička je mnohem lepší řešení.
Dero
Profil
Dotaz na Martina: Podle čeho prohlížeč rozhoduje, jakou accept-language pošle? Je to interní záležitost prohlížeče, přebírá to nějak od OS nebo jinak? Stačí odkaz. Díky.
Nai Dzet Quiv
Profil
Z nějakého důvodu mi to nefunguje.
Hází mi to "500 Internal Server Error". Mám to správně...
Prosím, můžete mi napsat celý (je to krátké) skript?
Děkuji.
Yuhů
Profil
> Podle čeho prohlížeč rozhoduje, jakou accept-language pošle?

pokud vím, tak podle jazyka systému.
Kráťa
Profil
Jestli by to nebylo lepší, "ručně". Co když bude nějaký angl. v Německu a ono se mu to přesměruje na DE. Nebylo by prímovější, kdyby si mohl sám zvolit řeč?
Leo
Profil
"Podle čeho prohlížeč rozhoduje, jakou accept-language pošle?

pokud vím, tak podle jazyka systému."

No ja si vzdycky myslel, ze podle nastaveni prohlizece :-) Treba ve Firefoxu je to v Tools / Options / General / Languages, a v IE to nejspis nekde bude taky... Leo
Dero
Profil
Yuhů, Leo: Pravdu máte asi oba. Zběžně jsem prolétl internet - u alternativních prohlížečů povětšinou podle vlastního nastavení, IE si vezme potřebné podle nastavení systému.
Leo
Profil
Ted jsem se dival a v IE6 se to da zmenit v Nastroje / Moznosti internetu / karta Obecne, tlacitko Jazyky dole :-) Leo
Nai Dzet Quiv
Profil
pro Kráťu: Pokud bude Angličan v Německu (ve Španělsku, na Ukrajině...), tak bude nejspíše mít nastaven německý jazyk - což řeší accept-language. Ale pokud by se například Němec rád pokochal českou verzí, samozřejmě jsou k dispozici odkazy. ;-)
Pozn.: čeština a němčina se patřičně přesměruje na "svojí" jazykovou verzi; všichni ostatní mají angličtinu.
Kráťa
Profil
Nai Dzet Quiv
jo. Jestli tomu dobře rozumím, tak když například pojede česká holka do Anglie, jako au-pair, tak to bude mít anglicky a hotovo. Přitom by ale dle mého názoru měla raději stránky ve své mateřštině. No tak si klikne na ten slibovaný odkaz. To zase není žádná hrůza a dá se to očekávat, že když bude v Anglii, tak se jí to nativně zobrazí anglicky. :-)
pyty
Profil
neviem, nieco sa mi mari ze javascript(browser) to vie vytiahnut z nastavenia vo windows - to len tak kecam
Nai Dzet Quiv
Profil
Abych nezapomněl - Firefox si bere interní nastavení preferovaného jazyka, ostatní nevím, nezkoušel jsem to.
pro Pytyho: Nerozumím. Přelož to do angličtiny! ;-)
Leo
Profil
Tak jeste jednou. Accept language (http hlavicka posilana prohlizecem na server) se da zmenit v nastaveni prohlizece jako cela rada dalsich veci / u IE stejne jako treba u Firefoxu. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0