Autor Zpráva
serpik
Profil *
Potřebuju pomoct, jak zajistit, aby když kliknu na nějaký odkaz, tak se mi otevřela jiná stránka a zároveň se do té nové stránky načetla jiná určitá stránka do iframu.
yFang
Profil
serpik
Moc nechápu. Tak prostě dej do té jiné stránky <iframe....> a je to. Nebo se zkus lépe vyjádřit. ;)
Trejpa
Profil
serpik
Já to chápu, doufám, dobře. Problém je v tom, že to, co bude v IFRAME je možno určit jen ze stránky, ve které se nachází. Lze to obejít parametrem v adrese, podle kterého skript (JavaScript, PHP) na dané stránce pozná, co má do IFRAME nahrát a změní jeho adresu. Bez zásahu (vložení skriptu) do odkázané stránky to možné není.

Tedy něco ve smyslu:
<a href="stranka.htm?iframe=novinky">stránka</a>
Skript na odkázané stránce zjistí, co je v proměnné iframe a podle toho změní adresu.
serpik
Profil *
Tedy něco ve smyslu:
<a href="stranka.htm?iframe=novinky">stránka</a>
Skript na odkázané stránce zjistí, co je v proměnné iframe a podle toho změní adresu.


mohl bys mi s tím pomoct trošku konkrétněji?
když mám stránku "skola.html" kde kliknu na odkaz "ucitel", otevře se mi stránka "profily.html", kde mám iframe "profesori", do kterého potřebuju, aby se mi načetla stránka "reditel.html"
kam a jaký skript tam mám zapasovat? jsem docela začátečník, tak trošku polopaticky ;-) dík
Trejpa
Profil
serpik
Dělat to za tebe nebudu. Taková je představa:

skola.html
<a href="profily.html?iframe=reditel">ucitel</a>

profily.html
<iframe src="nejaka-stranka-ktera-se-zobrazi-bez-funkce-skriptu.html" id="detail"></iframe>
<script>
// Funkce skriptu:
Je v adrese proměnná "iframe" s hodnotou "reditel"? Když ano, tak v elementu s ID "detail" změň SRC na "reditel.html".
// Překlad do konkrétního skriptu a ošetření chybových stavů je teď na tobě.
</script>
serpik
Profil *
díky moc, nějak se s tím zkusím popasovat

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0