Autor Zpráva
IHN
Profil *
Zdravím
Chtěl bych si navrhnout vlastní layout ve Photoshopu,potřeboval bych k tomu ale nějaký návod,čeho se držet,vyvarovat apod.
Mphli by jste mi prosím někdo poradit,kde bych našel nějaký tutorál,či bližší informace k tomuto tématu..v PS umím ale šablonu a následné přepracování do css jsem ještě nikdy neabsolvoval.

Děkuji za radu.
Manq
Profil
Nerozumím dotazu. Chceš návod na tvoření designu v Photoshopu nebo návod na rozřezání designu a jeho následné nakódování?
Můžeš se podívat sem: http://tutorials.cz/
Axamith
Profil
Ve photoshopu nejde vytvořit šablonu, kterou přepracuješ do css. Je to grafický sw, ve kterém si v hladinách vytvoříš návrh webu, ten potom rozřežeš a v nějakém jazyce ( html, css, php ) napíšeš web a použiješ grafické podklady vytvořené ve photoshopu.
IHN
Profil *
To manq:Chci návod na rozřezání a nakodování.
To Axamith:Jo to vím,ale ten postup,jak rozřezat uložit,pojmenovat ?Zkusím ty tutorials.cz,snad se tam k něčemu dohledám.
Manq
Profil
IHN
Tak jako první předpoklad bych viděl naučení se základů HTML a CSS. Bez toho to nepůjde. Až vytvoříš design, tak se ho prostě snaž co nejlépe převést do kódu. To, co nejde čistě pomocí CSS ořízni jako obrázek a vlož ho na pozadí. Časem na to přijdeš sám.
Axamith
Profil
Ve phtoshopu si nastav jako jednotky obr. body. Pomocí vodítek ( menu Zobrazení ) si nastav hranice, co budeš ořezávat. V případě potřeby si vypni nepotřebné hladiny ( např. barvu pozadí, ta se dělá v html/css a není třeba ji vkládat jako obrázek ) a pomocí nástroje oříznutí si vyřízni požadovanou část. V horní liště si nastavíš rozměry a rozlišení a ořízneš. Potom dáš uložit pro web, vybereš požadovaný formát, zvolíš kvalitu podle potřeby a velikosti výsledného souboru a uložíš. Takhle si postupně vyřežeš jednotlivé obrázky a můžeš začít datlovat zdrojáky. Stačí? Víc polopatě ti to nevysvětlím.
IHN
Profil *
Je to naprosto v pořádku,chápu to a už jsem si sehnal i potřebnou literaturu,díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0