Autor Zpráva
santo
Profil
Když se mi nějaké mé stránky načítají příliš pomalu, je nějaký způsob, jak zjistím, zda je to chyba na straně webové aplikace, na níž běží mé stránky, anebo na straně webhostera? Ještě by mě zajímalo, jestli je možné tohle nějak průběžně měřit, abych věděl, jak často k tomu dochází a mohl si případně mohl u svýho webhostera stěžovat? Dík za odpověď!
vertigo4
Profil
santo
a není to velikostí stránek? pokud vypisuješ z databáze, tak to může být přetížením serveru...
Bubák
Profil
Velikost stránek zjistíš tady:
www.websiteoptimization.com/services/analyze/
santo
Profil
No mam tam tyhle warningy (ale nektery stranky jich maj jeste vic, tak to snad zas tak hrozny nebude). Na mych strankach je docela dost obrazku (ale ne moc velkych), a ubrani jejich poctu neprichazi v uvahu, jelikoz obrazky jsou hlavnim obsahem.

- Warning! The total number of objects on this page is 44. (Nevim, co jsou to "objects" :)

- Warning! The total number of images on this page is 40.

- Warning! The total size of this page is 125349 bytes, which will load in 33.78 seconds on a 56Kbps modem.

- Warning! The total size of your images is 72223 bytes, which is over 30K.

- Warning! The total size of your external CSS is 18260 bytes, which is over 8K.

Myslite, ze stranky s takovymi vysledky mohou pretezovat server?
Akacko
Profil
santo
spíše se to dlouho stahuje k uživateli
Axamith
Profil
dej sem link
peta
Profil
santo
"- Warning! The total size of your images is 72223 bytes, which is over 30K. "
Plati totiz, ze ke zazdemu souboru se stahuje asi 1k hlavicka pro jeho identifikaci. Cili 44 obrazku = +44k navic. Krome toho se jedna o prerusovany prenos, lze pocitat 1s (realny cas je mensi) na kazdy obrazek, cili 44s. At uz je realny cas sebemensi, vzdycky bude 44x vetsi a mezi soubory je urcita pauza

Odkaz na stranku by to vyresil, pak se muzeme bavit konkretne o tipech, jak ti stranku optimalizovat. Obecne lze vyjmenovat jeste 50 stran zasad pristupnosti a jinych...

— Moderátor (Ch): Zkráceno o blbosti. —
Railbot
Profil
* Kdyz das souboru - ulozit jako - uplna html a vysledny HTML + adresar presahne 40-80k, pak je stranka nepouzitelna.
Blbost.

* Je-li pouze HTML vetsi nez 40k, google ji prestava indexovat.
Další a ještě větší blbost.

Co kdyby sis dal, peto, na chvili oddych a prestal sirit dalsi tve bludy? ;)
Mastodont
Profil
No, 40 obrázků na stránce je dost a celková velikost cca 120 KB taky. Co takhle třeba galerie se stránkováním?
santo
Profil
Mastodont: Mam galerii se strankovanim a s nahledy.

Ty stranky se ale nacitaji pomalu jen v urcitou dobu - spis pres den. Vecer to kmita hezky rychle (a navstevnost je trochu vetsi).
Mastodont
Profil
Ty stranky se ale nacitaji pomalu jen v urcitou dobu

To jsi ale nenapsal a přitom jde o dost zásadní věc!
santo
Profil
Ja vim. Mel jsem pocit, ze jsem to psal. Ale koukam, ze ne :)
santo
Profil
No otazka porad plati. Je to tedy problem na strane webhostera? Je mozne tohle zpomalovani nejakym kodem merit, abych mel prehled, kdy k nemu dochazi?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0