Autor Zpráva
Mch81
Profil
Potreboval bych poradit s vicejezycnym webem (3 jazyky). Nejak nevim jak na to. Mam urcitou predstavu, pres soubor nebo databazi, ale nevim jak to aplikovat. Stacilo by mi kdyby nekde na webu byl strucny popis, jak se to resi, vcetne ukazkoveho kodu, pripadne, prosim, o vlozeni kousku kod jak se to resi napr. www.neco.cz/cze atd. Diky moc
Nox
Profil
index.php:

<h1><?php echo $tx["Index-uvod-h1"]?></h1>
<p><?php echo $tx["Index-uvod"]?></h1>

např. texty_cz.php:
global $tx;
$tx["Index-uvod-h1"]="Úvod";
$tx["Index-uvod"]="Vítejte zde!";

a pak ještě musíš vyřešit získání jazyka (cookies, výchozí jazyk...) a uložit do do proměnné
a pak includovat např. "texty_".$promenna_s_vybranym_jazykem.".php"
Str4wberry
Profil
Nox napsal:
a pak ještě musíš vyřešit získání jazyka (cookies, výchozí jazyk...)
Cookies? To není nejlepší nápad. Je potřeba mít odlišné adresy obou jazykových verzí. Navíc cookies nemusejí být povolené.


Odpovídám Mch81:
Buď bude informace o jazykové verzi jasně v adrese — např. example.com/cz/kontakt, example.com/en/contact, odkud se získá. Nebo takto: example.com/kontakt, example.com/contact — a informace o jazykové verzi bude uložena např. v databázi/souboru.

Dotaz je moc obecný…
Mch81
Profil
No obecny je jelikoz vubec netusim jak zacit. kokretni dotaz neco.cz/en/kontakt.php co tedy znamena en? ja puvodne myslel, ze to je podadresar, kde je ulozena cizojazycna verze webu. Nebyl by nejaky kousek kodu?
DJ Miky
Profil
Nemusí to být podadresář, může to být vyřešeno pomocí mod_rewrite.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Mch81:
kokretni dotaz neco.cz/en/kontakt.php co tedy znamena en?
Identifikace jazyka, kterou si získáš z adresy. Vůbec netuším, jak je celá stránka sestavovaná, takže nějaký kousek kódu nebude.
Axamith
Profil
Já podobný web zrovna zpracovávám . Řeším to pomocí odlišné adresy. Napsal jsem celý web v češtině a umístil ho do rootu do adresáře cz. Kompletně jsem ho zkopíroval do dalších adresářů v rootu webu en, de a texty přeložil. V rootu je základní index.php, který směruje na cz verzi a z jednotlivých jazykových verzí přepínám do dalších dvou. Takže úprava v odkazování byla pouze v linku na jiné jazykové verze. Uf, dofám, že je to k pochopení.
Mch81
Profil
to Axamith: No i tato moznost me napadla, ale pripada mi to dost neflexibilni, kazda zmena v grafice je treba udelat nekolikrat.
Axamith
Profil
Já jsem tak psal statický web, u kterého je minimální pravděpodobnost změn. Ale není problém udělat společnou grafiku a nalinkovat to, popř. ji popsat v samostatném HTML a incluidnout to do zdrojáků. možností je hafo, já jsem jenom popsal z mého pohledu nejjednodušší variantu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0