Autor Zpráva
FantomX1
Profil
Mám takýto problém, chcem dať na výber adminovi akú možnosť si zvolí a podľa toho sa aj mení samotný formulár. Ak bude chcieť pridať obrázok na svoj server tak sa mu tam zobrazí <input type="file">

vyrovnaní pomocou tabuliek teda asi takto

<tr><td>Obrázok:</td><td><input type="file"></td></tr>

ale ak bude chcieť čítať obrázok na svoju stránku z iného serveru tak sa mu zobrazí normálny textový input teda

<tr><td>Obrázok:</td><td><input type="text"></td></tr>

Všetko si to vyberá pomocou dvoch radio buttonov, ktoré maju aj príznačný popis.
1. je čítať obrázok zo serveru a druhý je ťahať obrázok zo serveru:

Ak si vyberie jednu možnosť tak sa jeden riadok tabuľky nezobrazí a druhý áno a naopak keď si vyberie druhú možnosť tak sa nezobrazí prví riadok a zobrazí sa druhí riadok tabuľky. Je to urobené pomocou Javascriptu a CSS teda pomocou DHTML.

Skúšal som to urobiť aj pomocou vlastnosti display ale aj pomocou vlastnosti visible, vlastnosť visible mi vyhovela viac, hneď vysvetlím prečo.

Keď som to urobil pomcou vlastnosti display tak pri zobrazení jednej možnosti, tá vlastnosť display sa mimochodom vzťahovala na riadok tabuľky, inak som to urobiť nevedel pretože keď som dal celý riadok do divu alebo do spanu tak jeho zobrazenie, respektívne nezobrazenie nerešpektovalo a riadok aj tak vždy zobrazovalo, teda pri opätovnom zobrazení jednej možnosti sa už riadok tabuľky nezobrazil tak ako bol navrhnutý predtým teda s dvoma bunkami, ale len akoby s jednou bunkou, alebo ako bez akejkoľvek bunky akoby tam boli len tágy <tr> a </tr> bez vnutornych tágov <td>.

Pri vlastnosti visibility to zobrazilo správne, tam na druhej strane ale vynechalo prázdne miesto pre neviditeľný riadok tabuľky.

Chcem sa spýtať že či sa pri nastavení vlastnosti display:none alebo visibility:hidden riadku tabuľky, v ktorom sa nachádza nejaký input, odosielajú data na server. Podľa môjho názoru sa pri display:none neodosielajú ale pri visibility:hidden sa odosielajú.

Mohli by ste mi vysvetliť ako to je?

A ešte niečo, ako môžem dať nechať zmiznúť napríklad dva riadky tabuľky pomocou jednej alebo druhej vlastnosti? Pretože keď dva riadky obalím divom tak to nefunguje, používam Operu 8. Alebo by sa dalo nejak použiť colgroup? Aj keď ak sa nemýlim tie sa definujú ešte pred zobrazením štruktúry tabuľky, čiže navrch.

Vopred ďakujem za všetky odpovede a rady.
Leo
Profil
"Chcem sa spýtať že či sa pri nastavení vlastnosti display:none alebo visibility:hidden riadku tabuľky, v ktorom sa nachádza nejaký input, odosielajú data na server. Podľa môjho názoru sa pri display:none neodosielajú ale pri visibility:hidden sa odosielajú."

Zajimavy dotaz, ale to si muzete zkusit sam :-) Proste si udelejte takovy formular, s metodou get (nemuze tam pak samozrejme byt upload souboru) abyste videl v adresnim radku co se posila na server. Leo
izsak
Profil
CSS ovplyvňuje zobrazenie dokumentu, nijako nemení uzly v DOM, čiže elementy nezobrazené s display: none; sú stále "súčasťou dát" dokumentu a teda sa posielajú na server.
Yuhů
Profil
přitom by to stačilo vyzkoušet. Během minuty jsem ověřil, že se inputy s display: none odesílají. Stačí si udělat takovýto formulář a odeslat si ho:

<form>
<input name="ahoj">
<input name="skryty" value="neboj" style="display: none;">
<input type="submit">
</form>

odesílá se v Exploreru, Firefoxu i Opeře.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0