Autor Zpráva
IHN
Profil *
Jak udělat tento přesun?
Prosím o radu,
Mám v css nastylovaná div,ve kterém je jako background nastaven nějaký obrázek,:
Jak udělat aby,když přes obrázek(DIV) přejedu miší se to změnilo na obrázek druhý a navíc se pod tímto obrázkem objevil nějaký text,který bych rozdělil do odkazů(popř ke každému odkazu přiřadil menší obrázek)

Čili po najedtí na jeden DIV se pod ním na určené pozici objeví společně s ním nový.

TUšíte prosím někdo,jak na to?

Díky za rady..
Str4wberry
Profil
Odpovídám IHN:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=4&topic=62 224
IHN
Profil *
No moc chytý z toho nejsem,řší se tam okorát změna obrázků,ale ne výpis njakého textu,či menu pod tím obrázkem,nebo se pletu?
vertigo4
Profil
IHN
tohle pomocí css by šlo pomocí hoveru, ale IE nepodporuje hover jiný než u odkazu... uděláš to javasciptem, kdy dáš tomu divu onmouseover a tak dál...
IHN
Profil *
A link,kde bych na to našel návod,pomocí toho JS,bych našel kde,nebo mám vyhledat onmouseover v JS?
Manq
Profil
kdy dáš tomu divu onmouseover a tak dál...
OnMouseover vůbec používat nemusí.

IHN
link,kde bych na to našel návod,pomocí toho JS,bych našel kde,nebo mám vyhledat onmouseover v JS?
Google nefunguje? Funguje to na stejném principu jako vysouvací menu. Normálně bude prvkek skryt pomocí visibility/display a po najetí myší (:hover) na div se zobrazí.
vertigo4
Profil
Manq
pokud vím, tak ie nepodporuje hover jiný než u <a>
Str4wberry
Profil
Odpovídám IHN:
Já myslel, že chceš udělat nějaké menu. Např. http://wellstyled.com/files/css-nopreload-rollovers/example2.html.
Manq
Profil
pokud vím, tak ie nepodporuje hover jiný než u <a>
Ano, IE>6. Ale to ještě není důvod pro OnMouseover.
vertigo4
Profil
Manq
no není... stejně tak můžu ignorovat všechny nedostatky předcházejících IE...
Manq
Profil
stejně tak můžu ignorovat všechny nedostatky předcházejících IE...
Co prosím? Stojím si za tím, než OnMouseover pro IE potřeba není. Existuje lepší řešení.
vertigo4
Profil
Manq
a jaké teda? mhl bys ho zveřejnit? doufám, že to není to co jsi už napsal ...(hover)
Coren
Profil
vertigo4
Já si to taky dovedu představit jako vysouvací menu, ono to je v podstatě stejné.
Manq
Profil
a jaké teda? mhl bys ho zveřejnit? doufám, že to není to co jsi už napsal ...(hover)
Co behaviour a hover.htc?
vertigo4
Profil
Manq
aha... tak myslím, že riziko nefunkčnosti onmouseover a hover.htc je stejné...
Manq
Profil
aha... tak myslím, že riziko nefunkčnosti onmouseover a hover.htc je stejné...
Tak, nemusíš zbytečně zaplácávat HTMLko. Myslím, že jsme trochu OT, proto bych tuto diskusi ukončil.
vertigo4
Profil
Manq
dobře, souhlasím, že pomocí behavioru je to o něco elegantnější...
Str4wberry
Profil
Odpovídám Manqovi:
pokud vím, tak ie nepodporuje hover jiný než u <a>
‚Ano, IE>6.‘

Snad IE<7.

Stojím si za tím, než OnMouseover pro IE potřeba není.
Pokud místo „než“ mělo být „že“, tak to úplně není pravda. Ten hover.htc pracuje s (je vázán na) onmouseover/onmouseout, akorát je skript vykázán do externího souboru (*.htc).
Manq
Profil
Str4wberry
Mno, obrátil jsem šipku :o).

Pokud místo „než“ mělo být „že“, tak to úplně není pravda.
Mělo.

Ten hover.htc pracuje s (je vázán na) onmouseover/onmouseout, akorát je skript vykázán do externího souboru (*.htc).
Ano, já vím. Ale jak jsem psal výše. Podobných případů je více.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0