Autor Zpráva
Petra z Votic
Profil
Omlouvám se že to dávám i sem, ale kdyby někdo věděl jak na to bude to moje záchrana :))

Jak počeštit Thickbox v NEXTGEN pro wordpress???
Thickbox je vytvořen mimo jiné souborem thickbox-pack.js. V něm mohu změnit next prev full image image 2 of 6 na české názvy.

Jenže jak zařídit českou diakritiku???? je to JS soubor tak jak ho mám naučit proboha česky??? (další, předchozí, zavřít, obrázek ........) TO PROSTĚ NETUŠÍM a uvítám každičkou radu

o problému více píši zde: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=69 641
ladik
Profil
Editovat thickbox-pack.js v kódování češtiny shodném se stránkami nebo použít pro znaky s diakritikou zápis číselnou entitou.
Retal
Profil
Stáhni si neminifikovaný thickbox.js, přelož (viz Ladik) a minifuj českou verzi.
Petra z Votic
Profil
Editovat thickbox-pack.js v kódování češtiny shodném se stránkami nebo použít pro znaky s diakritikou zápis číselnou entitou.

Existuje způsob, jak některé české diakritizované znaky zobrazit v prohlížeči bez ohledu na kódování. Vkládají se pomocí &; entit; například "a s čárkou" se píše "á". Pokud jsem napsal, že to jde jenom pro některé znaky, pak jsem tím myslel znaky s čárkou. Háček se mi tímto způsobem nikdy vykouzlit nepovedlo. Takže je to prakticky nepoužitelné.

další předchozí zavřít .......... ach jo všude háček



Editovat thickbox-pack.js v kódování češtiny shodném se stránkami
nerozumím jak to myslíš

Stáhni si neminifikovaný thickbox.js, přelož (viz Ladik) a minifuj českou verzi.
Tak a tomuhle nerozumím už vůbec

Můžete mně to trochu vysvětlit o co vlastně jde prosím.

Jsem jen malá lama :))
ladik
Profil
Petra z Votic
Stránky jsou v utf-8, tudíž soubor thickbox-pack.js musí být, pokud používáš diakritiku, uložen v tomtéž kódování češtiny. Samozřejmě je nutné použít editor, který to umí, např. PSPad, Notepad++, nebo placený UltraEdit, atd. V nouzi, ve winXP, postačí systémový notepad (před uložením změnit kódování na utf-8).

Psal jsem číselné entity, více na: www.jakpsatweb.cz/html/entity-ciselne-vypis.html
Petra z Votic
Profil
Stránky jsou v utf-8, tudíž soubor thickbox-pack.js musí být, pokud používáš diakritiku, uložen v tomtéž kódování češtiny.
Tenhle soubor ale přece žádné kódování neobsahuje, jen javascript. Tak jak ho mohu změnit???
BHMarten
Profil *
nevite proc mi pri zavirani okna v THICKBOXU klikem obrazek poskoci ? (firefox)
mkroulik
Profil
BHMarten
Založte prosím vlastní vlákno. Není vhodné reagovat na půl roku staré vlákno, kde se navíc řešilo něco podstatně jiného.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0