Autor Zpráva
Smajda
Profil
zdravim lidi měl bych dotaz jak děláte třeba login do administrace aby tam měl přístup jen admin když bude znát heslo nebo vic adminů jako session bych si nějak udělal ale nwm jak odlišit ještě jestli tam muže vstoupit nebo ne diky za rady.
a ještě jedna taková menší otázčka jde nějak udělat třeba když máte internetovy rádio tak tam máte radio offline anebo online a přemejšlel jsem že udělám stránky toho rádia a že bych to udělal tak, že bych udělal néjakou tu administraci a admin by si tam zaklikl pomocí checkboxu právě vysíláme ale jde to nějk udělat aby si to pamatovalo? Stručné řečeno admin se přihlásí do administrace klikne na právě vysíláme a na stránce se zvobrazí nápis právě vysíláme a každymu se to zvobrazí a když skončí s vysíláním tak zaklikne právě nevysíláme a zůstane to uloženy dik moc za rady aspoň k jednomu tématu
Matty
Profil
Smajda
udělat aby si to pamatovalo?
Jde. Můžeš to někam zapsat. Buď do souboru, což by bylo tady asi výhodnější, nebo do databáze.
Smajda
Profil
Matty
mno to je mi jasny ale tak udělám si na stránkách registracu a login to je v pohodě ale jak udělat prostě posty jako uživatel a administrátor
Měsíček
Profil
Ten tvůj příspěvek se mi zdá trochu zmatený myslíš tím jak odlišit admina od obyč. uživatele?
Matty
Profil
Smajda
Když se bude administrátor přihlašovat pod nějakým jménem a heslem, tak by to bylo asi takhle:
if ($nick = "admin" AND $heslo = "123456") {
header ("location: administrace.php");
} else {
echo "špatně";
Smajda
Profil
no jako šlo y to taky alé zdá se mi to velice jednoduché na hacknutí asi to udělám tak že nauploaduju na web i registrcu a jak se admini regnou tak ji zas smažu a administracu udělám pomocí sesson nebo newim poćkám třeba ještě nékdo poradí
Měsíček
Profil
A nechceš to udělat tak, že každý člen bude mít ještě identifikátor?

Admin = 2 , Člen = 1 a při přihlášení se bude kontrolovat jestli jsou správné údaje a pokud budou správné, tak se ještě zkontroluje číslo a podle čísla se přesměruje (něco jak ukázal Matty).
Smajda
Profil
mno uvidim zatim si naprogramuju registracu plus normal login a pak to néjak pořešim a to s tim vysíláme nevysíláme nevite náhodou přemejšlel jsem to udělat přes check ale nevim jestli check se může néjak uložit do databáze
Matty
Profil
Smajda
check se může néjak uložit do databáze
Myslim, že nějak ano. Ale řekl bych, že na tohle je databáze až moc složitá. Tady by stačilo zapisovat do souboru nějakej kód podle toho, zda checkbox byl nebo nebyl zaškrtnut.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0