Autor Zpráva
Mystic_16
Profil
Caute.Mohol by mi niekto poradit ,aky tag je potrebny na to,aby som mal text v strede strany a kam ho napisat?
dakujem :)
Měsíček
Profil
Nejhorší volba je tag <center> .. </center>

Např.

<center>Já jsem text přesně na středu</center>

no a ta lepší volba je to udělat pomocí například tagu <span>

Např.

<span style="text-align:center;margin: 0px auto;"> Já jsem text na středu </span>
Mystic_16
Profil
Dakujem.. preco je to najhorsia volba?
Měsíček
Profil
Protože tento tag je již zavržený a někdy dělá paseku i při layoutu stránky atd .. atd ..
Bubák
Profil
<span style="text-align:center;margin: 0px auto;"> Já jsem text na středu </span>
Špatný a nefunkční příklad.
Měsíček
Profil
Máš pravdu hned mi nedocvaklo, že se řádkový element se bude chovat jinak takže buď to, ale se změnou na tag <p>:

1.)

<p style="text-align:center;margin: 0px auto;"> Já jsem text na středu </p>

a nebo ho změnit na vykreslování jako blokového tagu.

2.)

<span style="display:block;text-align:center;margin: 0px auto;"> Já jsem text na středu </span>
Bubák
Profil
Měsíček
hned mi nedocvaklo
Nemáš problémy s docvakáváním?

Nejčastěji se centrují nadpisy, jejich výchozí chování je blokové.
Implicitně je šířka blokového elementu 100%, deklarovat "margin: 0 auto" je zbytečné.
Pokud je deklarována i šířka blokobého elementu, je potřeba deklarovat i "margin: 0 auto". Hodnota horního a dolního marginu může být jiná, než je v tomto příkladu.
Měsíček
Profil
Nemáš problémy s docvakáváním? = Prosím tě, takový narážky si nechej pro sebe. Jinak zbytek tvého příspěvku je sice správně, ale vcelku vedle k hlavnímu cíli tématu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
Výchozí šířka odstavce i blokového <span>u je rovněž taková, že „margin: 0px auto“ neudělá nic.

O <center>: „někdy dělá paseku i při layoutu stránky
Nedělá, nestraš. Až na centrování se chová jako <div>.
Není moc dobrý nápad strčit vědomě začátečníkovi před čumák nevhodné řešení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0