Autor Zpráva
Gandalf
Profil *
Zdravím, poradí někdo jak zazálohovat Visty? Koupis jsem notebook, kde již byla Vista na hdd, po spuštění proběhla instalace, ale CD Visty zvlášť k tomu nedodali. Na hdd nemohu nikde najít instalační soubory. Jde mi také o to, aby byla záloha použitelná pro novou intalaci, tzn. aby se CD nebo DVD samo nabootovalo a proběhla instalace nebo obnova systému. Je na to nějaký nástroj přímo ve Vistách nebo je nutno použít nějaký software?

Díky za rady....
Gandalf
Profil *
Našel jsem v PC NTI CD & DVD Maker, pravděpodobně lze vytvořit záohu přes něj, ale nevím jak přes něj udělat obraz disku tak, aby jej bylo možné bootovat a jednoduše tak obnovit systém. Záloha disku bez možnosti bootovat je přeci k ničemu, jak jinak bych systém z obrazu disku obnovil?
Ghosting
Profil
http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=True+Image
Gandalf
Profil *
díky, ale za tu cenu si ty Vistky koupím 3x.. jde mi hlavně o to instalační médium, které nebylo součástí dodávky. Byla tam jen licenční nálepka.
lojzek
Profil *
jsou taky levnější verze

http://shop.zebra.cz/detail/AEFAE492-00F2-4145-B859-F0C67912E908/00100 7

Já kdybych koupil počítač (s legálním systémem) a nebylo k němu inst. médium, tak si ho buď od někoho zkopíruju nebo stáhnu z internetu. Rozhodně bych neriskoval, že ho budu nutně potřebovat a nebudu ho mít.
Gandalf
Profil *
Já kdybych koupil počítač (s legálním systémem) a nebylo k němu inst. médium, tak si ho buď od někoho zkopíruju nebo stáhnu z internetu. Rozhodně bych neriskoval, že ho budu nutně potřebovat a nebudu ho mít.

A to je možné si ho takhle stáhnout nebo zkopírovat? Nic tím neriskuji?
Davex
Profil
Gandalf
Můžu se zeptat o jakého výrobce jde? Každý slušný výrobce dává alespoň možnost záložní média vytvořit. Divím se, že by nebyla možnost je oficiálně získat.
tukan
Profil *
Poslední dobou se stává zvykem žádný instalační média k OEM verzi nedávat, ale většinou je na disku samostatný oddíl, který není vidět a je na něm kompletní záloha windows, nebo dodávají jen recovery cd, ze kterých se obnoví původní stav počítače, ale normální instalačky jsem už dlouho neviděl(u OEM verzí)
Gandalf
Profil *
Každý slušný výrobce dává alespoň možnost záložní média vytvořit.

Jde o notebook ACER... na disku je nějaký soft eRecovery, přes který si člověk má vytvořit zálohu disku. Otázkou je zda tu zálohu lze bootovat a umí SCSI. Prodejcem mi bylo řečeno, že vrácení do původního stavu ze zálohy je nutno provést dříve než systém úplně spadne, což se mi zdá cipovina jak prase.
tukan
Profil *
Já měl u jednoho notebooku ACER CD recovery a z něho se dal notebook uvést do původního stavu, u současného notebooku (taky Acer) mám na disku oddíl, který není vidět a při bootu stisknu tuším F8 a vyberu v menu recovery a přeformátuje mi to disk a uvede počítač do původníáho stavu.

Ten původní stav se mi moc nelíbí, protože je tam spousta dementního softu od Aceru, takže jsem si vypálil Visty od kámoše, všechny oddíly na disku jsem zrušil a vytvořil jen jeden, ale při instalaci jsem zadal licenční číslo ze spodu notebooku a normálně aktivoval, takže je mám vlastně legální.
Davex
Profil
Gandalf
Možná ti pomůže návod na vytvoření recovery CD/DVD médií.
Axamith
Profil
Já jsem ke svému NTB Asus taky nedostal inst. CD, ale na HDD byl skrytý oddíl, na kterém bylo recovery a ovladače, takže instalace se spouštěla z tohoto oddílu.
kod
Profil *
Přesně tak. Teď už člověk jen tak instalačku win nedostane. Buď notebook bez ničeho (jen s cd s ovladači) a nebo zalohu vytvorenou na skrytem oddilu. V poslednim pulroce jsem kupoval tri notebooky.... HP pavilion.... Acer Aspire ... a MSI.... Jen u Aceru jsem nasel prazdne DVD a instrukcemi, jak si zalohu win udelat na dvd... Muzu ji pak spustit bud ze skryteho oddilu a nebo z dvd na ktere jsem si to vypalil... Vista sama o sobe ma nastroje na zalohovani... Pomoci NTI Backup to nema smysl delat.... NTI neni nej Sw na zalohovani a vypalovani.. Radeji poresit primo ve Win ,-)


Gandalf
Jestli si mel system predinstalovanej, u ACERU doporucuju koupit si Novy Win nebo jinak si je opatrit :D (=ne ukrast napr.) pac tam Acer dava hrozne moc sw kterej je nepotrebnej... Alespon pro mne... Koupil sem Win Vista Bussines a preinstaloval Home premium a system mam X krát rychlejší.... Snad jsi pochopil mou myslenku :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0