Autor Zpráva
mikul
Profil *
Řekněmě, že mám fotogalerii, a ke každé akci mám stránku, na níž je ukázána spousta malých fotek. Ty malé fotky jsou odkazy na jednu společnou stránku pro všechny akce, která je umístěna někde uplně jinde. Když si kliknu na malou fotku, hodí mě to na tu stránku a zobrazí se mi zvětšená fotka(řešeno pomocí PHP). Já ale chci, aby se tam kromě ní jěště vložil nadpis z té akce (ten samý co je nad malýma fotkama) a pár dalších věcí, které má káždá akce odlišné. Jako nejlepší řešení by pro mne asi bylo, nadeklarovat si v té stránce s malýma fotkama několik proměných a pomocí NĚČEHO (právě tohle mě zajímá-nevím jak to udělat) aby se vložily do té univerzální stránky. Prostě potřebuju přenést odstavec textu (odstavec proměnných) z jedné stránky po kliknutí na odkaz na stránku jinou.
Popsal sem to asi dost složitě tak se omlouvám.
roberta
ak tie dáta k fotkám nemáš v databáze, ale iba na stránke, tak dáta môžeš predávať 2 metódami
1. GET
predávanie cez adresu stránky ( http://www.example.com/zobrazfotky.php?nadpis=nadpis1 )
na zobrazfotky.php si nadpis zobrazíš echo $_GET["name"];
2. POST
tu si musíš urobiť formulár
<form action="zobrazfotky.php" method="post">
do ktorého vložíš inputy typu hidden
<input type="hidden" name="fotka1" value="nadpis1">
a po kliknutí na obrázok sa tento formulár odošle (submit) na stránku v action, ktorá vypíše nadpis echo $_POST["fotka1"];

ak máš dáta v databáze, tak metódou GET pošli na zobrazfotky.php id záznamu tej fotky, vyber záznam s databázy ( "SELECT * FROM fotky WHERE id=".$_GET["id"] ) a vypíš dáta
mikul
Profil *
OK díky tak vložení sem pořešil možností číslo 1. Teďka vkládám proměnou

$nadpis="Vánoční výstavka v MŠ Veselá 7.-8.12.2007";

na více stránek pomocí <h1><? $naspis=$_GET['nadpis']; echo $nadpis; ?></h1>
Nadpis se mi vloží ale misto Š se mi tam dá ©. Ostatní háčky co sem zkoušel jedou normálně jen ještě "ž" vkládá nějaký paznak. Jazyk mám určitě nastavený dobře, na ostatních stránkách mi jde vše, dělá to jen u tohoto vložení nadpisu. Jak se to dá obejít?
mikul
Profil *
Tak už nic už se to vyřešilo.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: