Autor Zpráva
Cordyline
Profil *
Již delší dobu přemýšlím, jak udělat rozbalovací menu naprosto bez JS. Napadlo mě využít Z-index a u DIV elementů měnit Z-index funkce Onmouseover event též Onmouseout. DIV obsahující položky menu by měl standardně záporný Z-index, nad ním by byl jiný DIV, který by ho zakrýval. Po přejetí myší přes nadpis by došlo ke změně Z-indexu DIVu s položkami menu a tím ke zviditelnění - pseudorozbalení (přesunutí navrch) po vyjetí z menu, popř, najetí na okolí by se zase Z-index vrátil do počátečního stavu. Možná by totéž šlo udělat i s vlastností Visible. Čert ví ... Jsem laik a docela se v tom topím, přitom mi přijde, že by to mohla být zajímavá úloha, pokud to vůbec je teoreticky možné. Trochu mi ještě vadí využití událostí myši, to by snad šlo obejít jen použitím A name .... Prosím - je to téma k diskuzi nebo úplná pitomost?
Pachollini
Profil
Doporučuji http://css.e-sign.cz/
Cordyline
Profil *
Na to jsem koukal, když jsem zde v diskuzi hledal, zda někdo nezveřejnil podobné téma, ale zaregistroval jsem taky významnou kritiku na adresu vnořených "A href" .... a dvojitého zápisu položek - tak jsem si říkal, že možná existuje nějaké elegantnější řešení :-)
Fred
Profil
Cordyline Pro IE to bez js udělat prostě nejde. Podporuje hover jen na odkazech <a> a toje celý problém, jde udělat tohle http://psacake.com/web/jl.asp , ale aby to fungovalo jako menu musel by jsi to zprasit těmi vnořenými hrefy, takže asi bohužel.
Cordyline
Profil *
Fred: Škoda, jak tak bloudím po chytrých stránkách, už jsem se to o HOVER a podpoře IE omezené jen na A href právě taky dočetl :-( A za ten odkaz díky !
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0