Autor Zpráva
Stibi
Zdravím. Na svém webu chci zprovoznit hezká URL, ale nejdříve bych se rád zeptal na pár teoretických záležitostí.
Netuším, jestli postupuji správně, napadlo mě, že v databázi budu mít mimo normálního jména, např. článku ještě jeden záznam, který bude vytvořen z onoho názvu, místo mezer pomlčky, odstraněná diakritika, prostě aby byl použitelný pro URL. No a při požadavku s tímto pretty-názvem akorát vyhledám příslušná data v databázi a je to. Neselectuju podle ID ale podle názvu.

Web je napsán v Pythonu, takže něco takového s šikovným frameworkem není problém spáchat, spíš mě trápí, jestli to není špatné řešení, nemá čistě náhodou zkušenost s pythonními frameworky (Pylons, CherryPy) a řešením pretty-url ?

Nejsem si jistý v některých pojmech a technikách které jsem kvůli tomuto luštil, takže je dost možné, že mi něco utíká.

Díky mnohokrát.
vertigo4
Stibi
já si dělal blog úplně stejně (tedy ne v pythonu) ale vypisuji články podle url, kterou získám z názvu... zatím v tom nevidím žádnou nvýhodu... a myslím, že je to o dost přelednější
peta
vertigo4
Delka URL muze byt +- 1000 znaku. Jestlize ti nejaky kun pojmenuje clanek 10ti delsimi slovy, prijdes rekneme o 200 znaku, dalsich 200 ma samotna URL predtim a dalsich 200 muze mit GET cast v url. Neco si jeste odpocita hlavicka a dostavas se velmi blizko limitu.
V pripade, ze prenasis SESSIONID muze dojit k tom, ze jej nepreneset bez jednoho znaku a tim padem k preruseni session. Vysledkem je nefunkcni CMS.

Stibi
- plone/zope pouziva python a ma takovy script zabudovany. Stahnout, najit, pouzit.
- nebo bych zkusil google.com/cz
- nebo mne jeste napada pouzit htaccess
Kazdopadne pozor na delku URL

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0