Autor Zpráva
MCZ
Profil *
Zdravím,
snad jsem zvolil vhodné téma.

Nevíte někdo, jak vyřešit tuto potíž? Mám obrázek (případně jiný prvek s obrázkem na pozadí), ten má pevnou pozici (absolute, fixed) a vyšší z-index a pod ním se nachází odkaz. Chci se zeptat, jestli náhodou neexistuje nějaké řešení, kterým bych mohl zařídit, aby daný odkaz fungoval.

Možná to na první pohled vypadá jako nesmysluplný požadavek, vím však, že opak je pravdou (a pří úspěšné realizaci předvedu).

Předem děkuji za všechny rady.
Railbot
Profil
Že by napozicovat ten odkaz stejně a také absolutně, tak aby ten prvek překrýval? Nevidím v tom problém.
MCZ
Profil *
Railbot: asi bych to ještě měl upřesnit - odkaz je klasicky ve stránce, prvek/obrázek tu stránku překrývá. Vtip je v tom, že chci, aby odkaz zůstal funkční i když zajede pod prvek - tzn. když na něj uživatel najede kurzorem, měl by se rozvítit, po kliknutí aktivovat atd. Logicky je to zřejmě pitomost, ale stejně si chci být jistý, že to (ne)jde.
vertigo4
Profil
MCZ
no to jsem nedávno také řešil, bylo to s průhledným pozicovaným obrázkem, přes který nešlo kliknout na menu :), no řešení vidím jak říkal Railbot: napozicovat ten odkaz před to
MCZ
Profil *
vertigo4
Nu, zdá se, že to jinak nejde, škoda. Budu se tedy muset spokojit s tímto řešením, díky tipy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0