Autor Zpráva
Dranel
Profil
Chtěl bych se zeptat, jak udělat URL. Řekněme například pro stránku Shrnutí:
1) www.dranel.cz/uvodnik/shrnuti
2) www.dranel.cz/shrnuti

U jedničky by pak byla ta možnost, že kdyby jste klikli přímo na Úvodník (www.dranel.cz/uvodnik/), dostali by jste se na stránku s rozcestníkem na 3 jeho podstránky (úvodní strana, novinky, shrnutí)

Možnost č. 2 by byla kratší (dobré pro uživatele (zapamatovatelnost) a pro mě (optimalizace), nicméně by neposkytovala viz výše a mohlo by se stát, že by v tom byl za chvíli bordel (ikdyž nevím, ale napadlo mě to)

Co by jste volili vy? Ještě dodatek: Možná to nepatří zrovna do SEO sekce, ale je to ohledně URL, tak jsem to sem hodil.
Dranel
Profil
Prosím poraďte, co se vám jeví jako lepší řešení. Procházel jsem si totiž různé weby, a je to individuální. Proto prosím, co je lepší v mém případě (Fantasy portál)
pc_jimbo
Profil
ja bych volil 2, ale myslim si ze sis chtěl spíš udělat reklamu .....
Dranel
Profil
pc_jimbo
Mysliš špatně. K čemu mi bude reklama na web, na kterém zatím není žádný obsah a je dodělán jen z půlky? Mimochodem proč bys volil (2)? Nějaký důvod nebo jen osobní sympatie?
Dranel
Profil
Sakra lidi, takhle mě to trápí ještě víc. Má vůbec (1) nějaký smysl?
Manq
Profil
Dej tam to kratší a zbytečně to nehroť.
jaco
Profil
Dranel
Hoď si mincu :)
Osobne si myslím, že je to úplne jedno. Možno sa trochu viac prikláňam ku dvojke, z prozaického dôvodu: Keep it simple. Len si pri tom daj pozor na duplicitné url.
Dranel
Profil
Moderátor
Díky za opravu názvu tématu - já už k tomu neměl práva

jaco
Právě že duplicita mě na tom trápí nejvíc. Ale asi to opravdu moc hrotím.
K
Profil *
Dranel
A v duplicite je nejaky problem? To je tak tezke ji zamezit? Pri ukladani url se podivat jestli tam uz neni?
Dranel
Profil
K
Máte pravdu. Tudíš rozhodnuto jest. Díky.
jaco
Profil
K
Problém nie je v tom jej zamedziť, ale ako ju riešiť. Napr. dranel.cz/shrnuti-2 nevyzerá veľmi dobre, vždy sa dá vymyslieť iný kľúč pre danú stránku, ale... no ideálne to nie je.
Tak ale to už záleží na Dranelovi, aby si uvážil, ako často sa mu duplicita môže vyskytnúť a podľa toho sa rozhodol.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0