Autor Zpráva
Pavouk
Profil
Ahoj,
potreboval bych nejak pomoci HTML, Java skriptu nebo CSS (ne php) menit velikost obrazku na webu. Nebudu tady rozepisovat proc, to je zbytecne na dlouho. Jde mi o to, abych mohl nadefinovat nejaky rozmer.. dejme tomu 200*250px a vsechny obrazky se zmensi tak, aby se do tohoto ramu vesly, ale zaroven se nedeformovaly - tzn zustal zachovan pomer stran.
Je neco takoveho mozne? Diky moc za info.

Tom
Railbot
Profil
To si trochu odporuje. Nemůžeš chtít nastavit nějaké rozměry a zároveň zachovat poměr stran pokud obrázky budou každý různě velký. Nevím jaký rám, ale pokud je vkládáš jako img, tak normálně atributy nastavit jen třeba výšku, druhý rozměr se už dopočítá.
vertigo4
Profil
Railbot
já myslím že Pavouk myslel, vytvořit takový obrázek, aby by se co nejvíce blížil 200*250px a poměr zůstal stejný... takže napříkald 72*250 ...víc už nejde zvětšit aby se to vlezlo do toho rámu

Pavouk
bohužel s tím ti neporadím
Dranel
Profil
Pavouk
Vzhledem k zachování poměru stran můžeš měnit jen width nebo jen heaight (to druhý se dopočítá). IMHO PHP by na to bylo asi nejlepší (nahrazování).
Pavouk
Profil
Jasne, myslel jsem proste zadat rozmery (jakoby "ram"/"okno" X*Y) s tim ze obrazek se upravi tak, aby byl zachovan pomer stran a pritom se vesel do toho "ramu". Presne jak rika Vertigo. Co jsem hledal tak php by to asi zvladlo, ale nic o nem nevim:) Spis jestli by na to nebyl nejaky java skript...?
Dranel
Profil
Pavouk
JS může bejt z jakýchkoli důvodů u uživatele nefunkční, a to by ti tu stránku pak asi pěkně rozhodilo. Jak říkám, PHP = jistota a prosperita

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0