Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Zdravím.
Robím jeden web (http://hal.tym.sk/pokus/) a všetky tie div bloky čo tam vidíte by mali byť rovnaké na všetkých stránkach, meniť sa bude len div blok "Vitajte . . .". Nerád by som to robil manuálne, na každú stránku to isté, lebo keby som musel meniť nejakú informáciu (napr ten "Kontakt"), tak by som to všetko musel ručne poprepisovať.
Asi by sa to dalo spraviť cez php funkciu "includ". Ale dá sa to spraviť aj nejakým iným spôsobom, bez pomoci dynamických skriptov?
Dík.
Joker
Profil
"ruční include", neboli to zkopírovat do všech stránek :-)
Mistr
Profil
hal_sk
S využitím JavaScriptu? Tak to bylo použito například ve stránce Inženýři.
nightfish
Profil
ppwizard
hal_sk
Profil
nightfish
Rád by som to spravil bez použitia programu.

S využitím JavaScriptu? Tak to bylo použito například ve stránce Inženýři.
A dá sa to aj iným spôsobom? Lebo JS moc nerozumiem.
vertigo4
Profil
hal_sk
frame?
hal_sk
Profil
frame?
No, to by som aj vedel použiť, ale ževraj sa to nemá používať :-) Bolo by to ale elegantné riešenie.
hal_sk
Profil
A čo hovoríte na Iframe?
Leo
Profil
A proc se vyhybate dynamickym skriptum na serveru, napr. PHP? Leo
vertigo4
Profil
hal_sk
já bych řekl, že použití include je asi nejjednodušší a nejčistší řešení... nevidím v tom problém...
hal_sk
Profil
A proc se vyhybate dynamickym skriptum na serveru, napr. PHP? Leo
já bych řekl, že použití include je asi nejjednodušší a nejčistší řešení... nevidím v tom problém...
Takto. Rozhodol som sa učiť tvoriť www stránky. A chcem ísť takouto postupnosťou:
HTML > CSS > PHP > MySQL
Momentálne som pri tých prvých dvoch. Takže dostanem sa aj k include, ale zatiaľ sa nechcem do PHP rýpať. Mimotoho nie na každom servery je nainštalovaný PHP.
vertigo4
Profil
hal_sk
v tom případě bych využil programu na hromadnou změnu
Měsíček
Profil
"HTML > CSS > PHP > MySQL "

To není dobrý postup. Když už tak

HTML/CSS zároveň
PHP/MySQL zároveň

a jinak prvky z PHP by jsi mohl dávat do stránky i když se zatím učíš jen HTML.

"Mimotoho nie na každom servery je nainštalovaný PHP."

Pokud to není vyloženě server specializovaný například na RoR nebo na Python či ASP tak si myslím, že na 90% PHP je.

Jinak silně ti doporučuji include() a je jedno jestli se chceš učit tam tím způsobem, protože to, že si dáš do stránky jeden include() ještě nemusíš umět PHP a můžeš stále pokračovat ve svém rozvrhu učení se jazyků.
Dranel
Profil
hal_sk
HTML > CSS > PHP > MySQL
To je dobrý postup. A jste i rozumný, že se hned nevrháte na XHTML a na PHP, protože by jste se přestal učit CSS a pak je to špatné.

Mimotoho nie na každom servery je nainštalovaný PHP.
Ano, PHP je nainstalované na drtivé většině hostingů, dokonce i free. Většinou běží na Apachi spolu s MySQL.
Měsíček
Profil
"To je dobrý postup. A jste i rozumný, že se hned nevrháte na XHTML a na PHP, protože by jste se přestal učit CSS a pak je to špatné. "

Není.
Joker
Profil
hal_sk
Takto. Rozhodol som sa učiť tvoriť www stránky. A chcem ísť takouto postupnosťou:
HTML > CSS > PHP > MySQL

V tom případě, jestli máte možnost použít skripty na straně serveru, použijte skripty na straně serveru.
Například v PHP je tohle úplně primitivní úkol a výborná věc, jak s PHP začít, zatímco třeba v Javascriptu se s tím budete plácat daleko déle a ve výsledku se naučíte udělat něco, co pak (nejspíš) prakticky nevyužijete.
vertigo4
Profil
Dranel
já třeba bych řekl, že umím více Mysql než php a vyhovuje mi to... a opravdu je lepší se učit HTML spolu s CSS
hal_sk
Profil
Tak nakonec to skusim asi obydvoma spôsobmi (iframe a include - každý zvlášť, ne dokopy). http://hal.tym.sk/pokus/ neni žiadny projekt, iba sa na tom učím.
Zatiaľ ďakujem všetkým.
Měsíček
Profil
Vcelku dobrý, ale tohle dej pryč ( text-align="center" )
Joker
Profil
Dranel
To je dobrý postup.
Já bych neřekl, podle mě nemá smysl tu sekvenci následovat až tak zuřivě, že se budu za každou cenu bránit použití technologie, která je "až další v seznamu".
To je jako kdyby chtěl dělat celý vzhled stránky jen přes HTML, protože CSS nechce používat do doby, než perfektně zvládne HTML.

Podle mě není problém se učit HTML a CSS a vedle toho se naučit trošku z PHP. A zrovna co se týká include vpodstatě ani žádné učení není potřeba, to snad během pěti minut zvládne aplikovat i člověk, který PHP v životě neviděl.
Timy
Profil
„HTML > CSS > PHP > MySQL“
Ono asi záleží na tom, jak je to myšleno. Jestli — nejdřív se nauč HTML a až budeš mět HTML na sto procent, tak se pusť do CSS, nebo jestli to znamená nejdřív se začni učit HTML a pak někdy během učení přidej CSS a pak někdy přidej PHP a pak někdy přidej MySQL. To jsou dva zcela odlišné postupy :-).
Měsíček
Profil
První způsob ho, ale přestane bavit, protože na 100% se nedá naučit ani HTML a druhý způsob ho také omrzí, protože nakonec bude umět jen něco a nebude to umět pořádně.
hal_sk
Profil
Timy
No, čo sa týka mňa tak ja som začínal so seriálmi o PHP a MySQL a pritom som len minimálne ovládal HTML a CSS. Lákaly ma proste tie dynamické skripty. Ale keďže som sa v tom len zamotával, tak som spravil reset a začal som odznovu. HTML sa učím spolu s CSS a potom prejdem na PHP spolu s MySQL (prípadne neskôr ASP,...). Ale zatiaľ som v takom štádiu že keď chcem niečo urobiť, napr. umiestniť nejaký DIV blok a dať mu parametre, tak si všetko dohľadávam na nete, alebo v takýchto fórach. Nejak mi to proste nejde do krvy.
Joker
Profil
hal_sk
No jenže na použití include v PHP není vpodstatě žádné učení nebo znalosti potřeba. Dá se to říct jednou větou:

Když někam napíšete: <?php include("název-souboru.neco"); ?>, tak to na to místo vloží obsah z uvedeného souboru (může to být i PHP kód, který se pak zpracuje).

Žádná věda v tom není.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0