Autor Zpráva
milan009
Profil
Zdravím,
jak již se uvadí v titulku, mám problém s menu. Aby se neřeklo tak těch problémů mi dělá hned víc, pro začátek uvedu dva. Díy za radu k vyřešení problému ;)
1) První problém se týká čistě IE, když v něm spustíte www.gymnazium.podborany.cz/menu.html uvidíte relativně funkční menu jaké bych si představoval, když to menu vložím do stránky -> www.gymnazium.podborany.cz tak z nepochopitelných důvodů se po najetí na rozjíždějící se položky objevuje tajemný prázdný řádek který mi drásá nervy...
2) Teď nastvává problém prohlížečů, sice v IE je menu na www.gymnazium.podborany.cz relativně nefunkční, ale odpovídá požadované vyšce řádku. V Opeře je řádek daleko vyšší, což já ale nechci...

Ach!
Co s tím prosím! Budu vděčný za tipy!
Miloš
Profil
Výška řádku v Opeře je zapříčiněna velikostí písma – Opera totiž příliš malá písma odmítá akceptovat a zobrazuje je oproti ostatním prohlížečům větší. Mám obavu, že s tím nic nenaděláš.

Eliminace dvojřádku mě napadá hned dvěma způsoby:
1)
.sdiv ul li {height: 17px;}
sice se to menu v exploreru mírně vlní, ale pořád lepší než dvojřádek.

2)
Aby se to nevlnilo, můžeš exploreru v podmíněném komentáři předefinovat toto:
.sdiv ul li a {display: inline; width: 100%;}
Pak je zbytečný předchozí předpis.

Dále bych vyhodil permanentně se opakující zbytečný <center> v menu a namísto toho zapsal .sdiv ul li a {text-align: center;}

A krom toho mám připomínku k odrážkám – v IE a Opeře sice nejsou vidět, ale ve FF vidět jsou. Jednotlivé prohlížeče totiž k seznamům přistupují různě v otázce velikosti levého marginu/paddingu.
Každopádně není šťastná eliminace odrážek jejich odsunutím do neviditelna. Správně je to takhle:
.sdiv ul li {list-style-type: none;}
milan009
Profil
Moc díky, takováhle pomoc je prostě dar z nebes ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0