Autor Zpráva
shamania
Profil
Ahoj,
v xml souboru se nachází takováto zběsilost:
<priplatky nazev="příplatky/ubytování">
<priplatek>
<bold>ložní prádlo</bold>
- 200 Kč / os.
</priplatek>

<priplatek>
<bold>plážový servis</bold>
- 1.400 Kč / týden / 28.06. - 30.08., 950 Kč / týden / ostatní termíny (plážový servis sestává ze slunečníku, lehátka a plážového křesla; nabízen je na plážích Arcobaleno, La Bussola a Bagni Amedeo „strategicky“ rozmístěných v rámci střediska)
</priplatek>

<priplatek>
<bold>závěrečný úklid</bold>
- 700 Kč / typ mono, 900 Kč / typ bilo, 1.100 Kč / typ trilo, 1.300 Kč / typ quadrilo
</priplatek>

<priplatek>
<bold>večeře</bold>
- 450 Kč / os. / den (večeře jsou podávány v typické italské restauraci Da Luciano; na výběr je z „rybího“ a „masového“ menu, když každé z nich zahrnuje předkrm a hlavní jídlo s přílohou; 2x týdně je podávána pizza)
</priplatek>

<priplatek>
<bold>dětská postýlka / přistýlka</bold>
- 700 Kč / týden
</priplatek>
</priplatky>

A já potřebuju jednotlivé příplatky rozeznat a poskládat do tvaru: Popis - Cena. To by ještě nějak šlo.. Pokud se ale na výše uvedený kod podíváte podrobně, tak zjistíte, že tam neni 5 příplatků, ale 9 (!!). Třeba příplatky za záverečný úklid jsou čtyři.. pro každý typ pokoje jeden. Výsledný výpis tohoto xml byl měl vypadat tedy takto:
Ložní prádlo (za osobu) - 200
Plážový servis (na týden) - 1400
Plážový servis (na týden) - 950
Závěrečný úklid - 700
Závěrečný úklid - 900
Závěrečný úklid - 1100
Závěrečný úklid - 1300
Večeře (osoba/den) - 450
Dětská přistýlka - 700

Mám za to samozřejmě dostat zaplaceno, tak nechci po nikom konkrétní kod, který by to zajistil, ale pomohlo by aspon kdyby jste mě nějak navedli.. nebo rovnou říct, že to nejde, abych se na to moch vykašlat, protože já už z toho šílim.. :)
peta
Profil
shamania
neuplny dotaz, nelze odpovedet
shamania
Profil
peta
chybí předmět, nevim jak svůj dotaz opravit, aby byl hoden rady
Ni7R0
Profil
Možná, kdyby jsi specifikoval, jaké nástroje máš k dispozici, bylo by to snazší. Nicméně když na to koukám, nějak by to šlo (viděl bych to na kouzla s regexp), pokud se tam striktně dodržuje nějaký zápis.
shamania
Profil
Jo tak to se omlouvám, jak v tom ležim celý dny, tak jsem to bral automaticky.. Jedu na PHP5
zkoušel jsem to nějak přes ty lomítka "rozřezat" a hledat cenu, ale někde je za lomítkem cena, datum, nebo popis.. Ještě zkusim zjistit jestli je tam všude "Kč".. tim by se to asi taky dalo rozeznat. Jinak já právě s reg. výrazama dost bojuju, tak nevim so se s nima dá všechno udělat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0